STSport

Mariusz Cendrowski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu – taka informacja pojawiła się na oficjalnym profilu boksera na jednym z portali społecznościowych. Były olimpijczyk z Sydney i wielokrotny mistrz Polski przebywa w szpitalu.

mariusz-cendrowski

„Z przykrością informujemy, że w niedzielę, 13 listopada Trener Mariusz Cendrowski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy i Rodziny. Ze względu na to, że potrzebuje dużo spokoju, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia, uprzejmie prosimy uszanować prywatność jego i jego najbliższych” – można przeczytać na oficjalnym profilu Cendrowskiego na jednym z portali społecznościowych.

Maciej Zegan, bokser i przyjaciel Cendrowskiego, w rozmowie z PAP potwierdził informację o wypadku. – Obrażenia jakich doznał Mariusz są poważne, ale to wielki wojownik. Trzymamy kciuki i liczymy, że wyjdzie z tego obronną ręką – krótko dodał.
Cendrowski sześć razy sięgał po mistrzostwo Polski w wadze średniej i startował na letnich igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Zawodową karierę rozpoczął cztery lata później. Ostatni raz w ringu stanął w 2012 roku. Od tamtej pory zajmował się szkoleniem młodych adeptów boksu we wrocławskim klubie ASW Red Corner.

źródło:PAP

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.