STSport

Rywalem Marcina Siwego (6-0) w walce o pas młodzieżowego świata federacji WBF będzie Węgier Istvan Ruzsinszky (12-8-1). Ten pojedynek odbędzie się 30 listopada 2013 roku na gali boksu „Fight Night 7 – Obrona Częstochowy”.

Istvan Ruzsinszky ma 25 lat, 180cm wzrostu i wazy 110kg. To prawdziwy człowiek orkiestra. Walczy w boksie, MMA i K-1. Jego kariera bokserska rozpoczęła się w półtora roku temu. W tym okresie waleczny Węgier stoczył 21 walk zawodowych, z czego większość wygrał. Ośmiokrotnie nokautował swoich rywali.
Ostatni swój pojedynek stoczył na początku listopada na Słowacji pokonując na punkty Martona Cagany.

Istvan Ruzsinszky

Istvan Ruzsinszky

Marcin Siwy z kolei był Mistrzem Polski  i młodzieżowym brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Meksyku. W swojej karierze amatorskiej pokonał między innymi świetnego pięściarza Patryka Brzeskiego, podopiecznego Andrzeja Gmitruka. Zanim Częstochowianin przeszedł na zawodowstwo stoczył pokazową walkę zawodową z byłym strongmanem i zawodnikiem MMA Kamilem Bazelakiem, którego bez problemu wypunktował po kilku rundach łamiąc mu przy tym nosa. Walkę komentował na żywo, nieżyjący już dzisiaj legendarny polski pięściarz Jerzy Kulej.

Pierwszą walkę zawodową Marcin Siwy stoczył  26 listopada 2011 roku pokonując przez TKO w pierwszej rundzie Aliaksadra Makarenkę (3-7).  Kolejna walka to zwycięstwo na punkty  z Uladzimirem Kharkevichem (2-4), a 3 tygodnie później bez problemów również na punkty z Zsoltem Kezi (2-4).

W następnej walce  „polski Povietkin” krzyżuje rękawice z ponad 20kg cięższym Białorusinem Antonem Semenchenko (3-8). Walka kończy się szybkim KO w pierwszej rundzie. Dopiero starcie z doświadczonym Aleksandrsenem Selezensem (4-13) było mocnym testem dla Marcina Siwego.  Łotysz miał bowiem na koncie pojedynek z Manuelem Charrem (24-1), z którym przegrał na punkty. Walczył również z Tysonem Fury (21-0) i Andrzej Wawrzykiem (27-1). Marcin Siwy nie wystraszył się jednak sławy groźnego rywala i po 6 rundach pokonał Selezensa na punkty.

Po tej walce Marcin Siwy został oficjalnym sparingpartnerem niepokonanego Artura Szpilki (15-0) przed pojedynkiem z Brianem Minto (37-6, 24 KO). „Polski Povietkin” imitował na sparingach styl walki podobny Minto.

Ostatnią walkę Częstochowianin stoczył 15 czerwca w Bydgoszczy podczas gali Wojak Boxing Night Marcin Siwy pokonał przed czasem w drugiej rundzie Białorusina Artsema Hurbo (4-16-1).

Posłuchajcie wywiadu z Marcinem Siwym, dla portalu boxingnews.pl, w którym deklaruje chęć walki ze Szpilką lub Zimnochem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.