STSport

Niewykluczonym jest, że w drugiej połowie tego roku zobaczymy ponownie w ringu Artura Binkowskiego (16-5-3, 11 KO) – olimpijczyka z Sydney, pochodzącego z Bielawy, na stałe mieszkającego w Kanadzie. Potencjalnym przeciwnikiem 39-latka miałby być inny polski pięściarz, znany także ze startów w formule MMA, obecnie promotor – Marcin Najman (15-4, 11 KO). Starcie obu panów przewidziane jest na koniec sierpnia lub początek września. Zostałoby zakontraktowane na osiem rund. Z inicjatywą takiej walki wyszedł promotor Mariusz Grabowski.

Marcin Najman

Marcin Najman

– Słysząc o możliwym powrocie Marcina na ring, złożyłem mu propozycję stoczenia bokserskiej walki z Arturem Binkowskim. Byłby to moim zdaniem dobry pojedynek na powrót zarówno dla Marcina, jak i Artura – mówi szef grupy Tymex Boxing Promotion, który w swojej stajni obecnie posiada m.in. Michała Gerleckiego, Nikodema Jeżewskiego czy Ewę Brodnicką.

Walka odbyłaby się na jednej z imprez z cyklu Tymex Boxing Night organizowanych właśnie przez wspomnianego Mariusza Grabowskiego. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach i miejmy nadzieje, że do tego pojedynku dojdzie. Na ostatecznie rozstrzygnięcie musimy jednak jeszcze poczekać, jednakże jestem w dobrej myśli – powiedział promotor.

Binkowski zawodowo występuje od 13 lat. Jest ćwierćfinalistą igrzysk olimpijskich w Sydney. W ostatnim czasie w przeciągu kilku miesięcy zmierzył się z innymi rodakami – Krzysztofem Zimnochem oraz Michałem Cieślakiem. Po walce z tym drugim bokser z Bielawy ogłosił odejście na sportową emeryturę, jednak po kilku dniach w swoim oświadczeniu dał do zrozumienia, iż plany mogą się zmienić i niewykluczone, że nie było to jego ostatnie słowo.

Z kolei pochodzący z Częstochowy Najman na zawodowych ringach zadebiutował w kwietniu 2001 roku. Podczas swojej dotychczasowej kariery jako profi wygrał 15 walk, z czego 11 zakończył przed czasem. W 2008 roku skrzyżował rękawice z Andrzejem Wawrzykiem o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi ciężkiej. Ma za sobą również występy w formule MMA i K1. W ubiegłym roku po kilku latach przerwy udanie powrócił do pięściarstwa, zwyciężając Martina Pacasa oraz Alexa Serbica. Założył grupę NG Promotion, która zajmuje się organizacją gal bokserskich na terenie całej Polski.

źródło: ringpolska.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.