STSport

Portal STSPORT przeprowadził wywiad z kontrowersyjnym pięściarzem Marcinem Najmanem ( 13-4)  w którym opowiada on o swoich przygotowaniach do walki z Tyberiuszem Kowalczykiem. Gala z udziałem obydwóch zawodników odbędzie się 8 grudnia 2012 roku w Londynie.

Konferencja prasowa: Marcin Najman & Tyberiusz Kowalczyk

Konferencja prasowa: Marcin Najman & Tyberiusz Kowalczyk

Jak przebiegają Pana przygotowania do walki z Tyberiuszem Kowalczykiem? Na jakie elementy w treningach położył Pan największy nacisk?

Trenuję dokładnie tak samo jak przed laty do walk bokserskich, tyle że  teraz do arsenału ćwiczonych technik dołączyłem niskie kopnięcia czyli low kicki.

Ostatnio coraz głośniej słychać o częstochowskim klubie sportów walki „Wydra-Gym”. Czy to właśnie tam Pan przygotowuje się do tego pojedynku?

Wydra Gym to jedyny częstochowski klub mma i k1. Ćwiczy tam wielu bardzo dobrych i perspektywicznych zawodników. Ja przygotowuję się jednak indywidualnie, choć w późniejszej fazie z chłopakami z Wydra Gym również będę miał zapewne okazję posparować.

Ma Pan dość agresywny styl walki. Widziałem kilka walk bokserskich i pojedynki z Przemysławem Saletą których Pan przeważał. Czy agresja będzie tą receptą właśnie na Kowalczyka?

Myślę , że będzie miało to znaczenie podczas walki kto będzie bardziej zdeterminowany czy agresywny. Jak będzie przebiegał ten pojedynek okaże się dopiero tak naprawdę podczas walki. Wygra lepszy albo ten, który ma największą motywację. Czas pokaże.

Jeżeli Pana rywal nie zmieści się w limicie wagowej 115kg a będzie dajmy na to ważył 118kg to podejmie się Pan walki?

Jeżeli przekroczy limit 115kg to do walki przystąpię , ale pod warunkiem ze za każde pół kilograma nadwagi zapłaci 5000zl.

Jaka telewizja będzie transmitowała galę w Londynie z udziałem Pana i Tyberiusza Kowalczyka?

Mówiąc szczerze to w tej imprezie jestem tylko od tego by walczyć i promować tą galę. Nie zajmuje się sprawami organizacyjnymi. W kwestii pytań dotyczących telewizji i ewentualnej transmisji gali to odsyłam do organizatorów.

Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę wygranej walki

Ja również dziękuje. Kibicujcie swojemu faworytowi.

Rozmawiał: Radosław Gabrysiak

Categories: K-1, MMA, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.