STSport

Podczas gali Bellator 81 w Ryan Center w Kingston na Rhode Island w walce wieczoru Marcin Held (15-2) zmierzył się z niezwykle doświadczonym mających 67 zawodowych walk na koncie Richem Clementi (45-22-1).

marcin held vs rich clementi

marcin held vs rich clementi

Początkowo walka prowadzona była w stójce, jednakże przy pierwszej sposobności Marcin Held spróbował obalenia poprzez zahaczenie stopą i obaj znaleźli się w parterze. Tam Polak chciał poddać Amerykanina najpierw kluczem na stopę, potem dźwignią skrętową na kolano, jednakże Clementi skutecznie się wybronił. Obydwaj zawodnicy cały czas walczyli o dogodne pozycje próbując zakładać techniki kończące na kończyny. Pod koniec rundy Held wyciągnął balachę na kolano swojego rywala, któremu udało się jednak z tej techniki uciec. Pod koniec pierwszej rundy Polak wywalczył w końcu pozycję z góry, znalazł się jednak w gardzie swojego rywala.

Druga runda rozpoczęła się obustronnymi wymianami w stójce, po czym Clementi wykorzystując odpowiednią sytuację w klinczu efektownym półsuplesem rzucił Polaka na matę octagonu. Held znalazł się na plecach i w takiej pozycji walczył przez jakiś czas, idąc potem po kończącą dźwignię na nogę. W 3 minucie i 5 sekundzie drugiej rundy Polakowi udało się się w końcu poddać Amerykanina kluczem na stopę. W ten oto sposób Marcin Held zaliczył swoje kolejne zwycięstwo w Bellatorze zmierzając w kierunku pasa mistrzowskiego wagi lekkiej.

Główna karta:
Półfinały turnieju Bellatora w wadze lekkiej
Marcin Held pokonał Richa Clementi przez poddanie (dźwignia na stopę)- 2 runda, 3:05
Dave Jansen pokonał Ricardo Tirloni przez niejednogłośną decyzję.

Marlon Sandro pokonał Dustina Neace przez techniczne poddanie (mata-leao) -1 runda, 2:05
Perry Filkins pokonał Jonasa Billsteina przez jednogłośną decyzję.

Pozostałe walki:
Andrew Calandrelli pok. Erica Browna przez poddanie (balacha)- 2runda , 3:10
Dan Cramer pok. Josepha Lamoureuxa przez KO -1 runda ,3:26
Murad Machaev pok. Lorawnta -T Nelsona przez jednogłośną decyzję.
Mike Mucitelli pok. Dana McGuane przez poddanie( balacha )-1 runda, 0:26
Brennan Ward pok. Valtera Roberto przez KO- 1 runda, 2:49
Matt Bessette pok. Paula Barrowa przez jednogłośną decyzję

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.