STSport

Organizacja Bellator ogłosiła właśnie datę i miejsce zaległego finału wagi lekkiej, w której najlepszy polski lekki Marcin Held zmierzy się z Amerykaninem Dave’m Jansenem. Gala Bellator 92 odbędzie się 7 marca w Temeculi w stanie Kalifornia.

Marcin Held

Marcin Held

Przypomnijmy, że powodem, dla którego do walki nie doszło w pierwotnym terminie było przeoczenie drobnych przepisów dotyczących osób poniżej 21 roku życia, albowiem tacy osobnicy nie mogą wchodzić do kasyn, w tym do tego, w którym odbywała się gala Bellator 84. Marcin Held miał w grudniu jeszcze 20 lat, wobec czego nie mógł zjawić się w miejscu, gdzie miał stoczyć pojedynek. Co zabawne, dzień wcześniej Marcin był na ważeniu prowadzonym w kasynie i jakoś nie miał żadnych problemów z wejściem na jego teren.

Warto przypomnieć nieco sylwetkę przeciwnika Helda. Dave Jansen to zawodnik wywodzący się z zapasów. Przez długi czas miał nienaganny rekord, który został splamiony w trakcie pobytu sportowca w organizacji WEC, gdzie odniósł dwie porażki z Kamalem Shalorusem i Ricardo Lamasem. Następnie zawodnik z Portland trafił do Bellatora, gdzie jak na razie ma passę 5 zwycięstw, choć jego ostatni pojedynek z Ricardo Tirlonim zakończył się bardzo kontrowersyjną decyzją.

Gala będzie transmitowana na żywo w Spike TV. Liczymy na to, że Marcin nie stracił formy i z pojedynku wyjdzie zwycięsko.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.