STSport

W plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warmii i Mazur organizowanego przez Gazetę Olsztyńską i Dziennik Elbląski zwycięzcą okazał się Mamed Khalidov! Zawodnik MMA zdetronował wielokrotnego triumfatora – Krzysztofa Hołowczyca – który tym razem był drugi.

Mamed Khalidov z Olsztynem związany jest od 15 lat. Tam założył rodzinę, tam odebrał polskie obywatelstwo i tam na co dzień trenuje w klubie Arrachion MMA Olsztyn. Rok 2011 był dla Polaka czeczeńskiego pochodzenia niezwykle udany. Stoczył trzy pojedynki – z Jamesem Irvinem, Mattem Lindlandem oraz Jesse’m Taylorem. Wszystkie wygrał przed czasem, a w ringu spędził w sumie ledwie 3 minuty i 54 sekundy, czyli mniej niż normalnie trwa jedna runda.

Został doceniony również za granicami naszego kraju. Opiniotwórczy portal zajmujący się sportami walki – groundandpound.de – umieścił go na pierwszym miejscu w Europie w kategorii średniej – do 84 kilogramów. Tym wszystkim zdobył również uznanie czytelników regionalnych gazet, którzy właśnie jego wskazali jako najlepszego sportowca Warmii i Mazur.

Warto również przypomnieć, że tytuł Człowieka Roku Powiatu Cieszyńskiego otrzymał Jan Błachowicz. To pokazuje jak popularnym sportem staje się w Polsce MMA.

Oto co miał do powiedzenia Mamed Khalidov po otrzymaniu wyróżnienia:

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.