STSport

„Nigdy nie nosiłem obcasów, ale podejrzewam, że obcasem najlepiej celować w stopę” – żartuje Mamed Chalidow – mistrz federacji KSW, najlepszy zawodnik MMA w Polsce i jeden z najlepszych na świecie – odpowiadając na pytanie naszej słuchaczki o to, jak skutecznie obronić się przed atakiem za pomocą obcasa. Sportowiec był gościem wieczornych Faktów RMF FM i odpowiadał na pytania, które od czwartku wpisywaliście na Facebooku i przysyłaliście mailem na adres fakty@rmf.fm.

Karolina: Gdzie celować obcasem, żeby się obronić?

Mamed Chalidow: (śmiech) Nie wiem, nigdy nie miałem na sobie obcasów, więc nie mam pojęcia, gdzie obcasem można celować. Podejrzewam, że w stopę.

Monika: Jak ma się bronić kobieta?

Mamed Chalidow: Wiadomo, gdzie jest najsłabszy punkt facetów. Kobiety mają obcasy, myślę, że ten obcas też trzeba wykorzystać. Oczy, drapać, krzyczeć… i uciekać.

Łukasz: Ktoś szuka zaczepki, ty nie chcesz się bić. Co robisz, żeby człowiek dał spokój?

Mamed Chalidow: W moim przypadku, co robię? Jeśli ktoś się rzuci z pięściami, to nie mam wyjścia (śmiech). Ale ostatnio to mi się nie zdarzało. Od jakichś 10 lat.
Magda Wojtoń: Ale zdarzyło ci się?

Mamed Chalidow: Zdarzyło mi się nieraz. Podejrzewam, że każdy mężczyzna musiał kiedyś się bronić i tu niekoniecznie w rachubę wchodzi ucieczka. Jeżeli jest taka sytuacja, że ktoś się rzuca z pięściami, już nie ma wyjścia, to trzeba się bronić i tyle. Mnie akurat ciężko byłoby odwrócić się i uciec.

Magda Wojtoń: Zawsze zwycięską ręką wychodziłeś z takich pojedynków?

Mamed Chalidow: Tak.

Piotrek: Co zrobić, gdy ktoś cię chwyci od tyłu, za ramiona?

Mahmed Chalidow: Krzyczałbym: „Mamo ratuj!” (śmiech). Zależy, w jakim celu…

Magda Wojtoń: Bo chce Cię okraść.

Mamed Chalidow: To jest zaskakujące pytanie. Pewnie bym go rzucił przez ramię, prosto na asfalt.

Magda Wojtoń: Do czego się teraz przygotowujesz, jakie są Twoje najważniejsze cele?

Mamed Chalidow: Najbliższa walka, która odbędzie się 7 grudzień na galii KSW 25 – to jest mój cel w tej chwili. Już rozpocząłem przygotowania.

Myślisz, żeby pokazać się też na Zachodzie?

Mamed Chalidow: W tej chwili przygotowuje się do tej walki. Nie myślę o innych, bo najpierw trzeba wygrać najbliższe starcie.

źródło: www.rmf24.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.