STSport

Gwiazda KSW Mamed Ch. nie trafi do aresztu. Zawodnik został zatrzymany w środę przez policyjnych antyterorystów. Wczoraj usłyszał zarzuty paserstwa, zlecenia podpalenia auta, znieważania policjantów. W sumie Mamed Ch. podejrzany jest o popełnienie 11 przestępstw. Na dzisiejszym porannym posiedzeniu sąd odrzucił wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.Prokuratura rozważy, czy zaskarżyć tę decyzję.

O postanowieniu sądu, które zapadło na nocnym posiedzeniu, poinformował naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla.

– Sąd uznał, że dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, ale przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu nie wymaga stosowania takiego środka zapobiegawczego – powiedział prokurator.

Nie uwzględniając prokuratorskiego wniosku sąd nie zastosował wobec Ch. żadnych innych wolnościowych środków zapobiegawczych. Prokuratura ma zastanowić się, czy zaskarżyć postanowienie do sądu okręgowego.

Mamed Ch. został zatrzymany we wtorek pod Olsztynem. W środę w katowickim wydziale PK usłyszał 11 zarzutów, dotyczących paserstwa samochodów, a także zlecenia podpalenia samochodu oraz naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów. Jak podawała Prokuratura Krajowa, podczas środowego przesłuchania Ch. złożył obszerne wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają ich treści. Nie wiadomo, czy przyznaje się do winy.

Comments are closed.