STSport

Wywiad z Maciejem Zeganem przed walką rewanżową z Dariuszem Snarskim.

Niedługo walka z Dariuszem Snarskim, jak przygotowania?

Maciej Zegan: Idą w dobrym kierunku czyli na razie brak kontuzji już jestem po kilku sparingach tzn. że idzie po myśli trenera Zygmunta Gosiewskiego a to mnie cieszy, że nie zapomniałem jak się boksuje.

Dariusz Snarski długo zabiegał o rewanż. Podobno nie dawał spokoju przez kilka lat odnośnie Waszej drugiej walki?

M.Z. Trochę zabiegał, prawie przy każdym naszym spotkaniu wspomina,ł że musimy zrobić rewanż, ale ja ta walkę traktuję już trochę w innej kategorii, a mianowicie, że ta walka to pokazanie młodym ludziom-zawodnikom, że boks to piękny sport i każdy go może spróbować w każdym wieku, i my to pokażemy w ringu.

Co powiesz o Waszej wcześniejszej walce i jak odniesiesz się do oceny sędziów, którzy w zeszłym roku uznali werdykt za pomyłkę sędziowską?

M.Z. To ich zadanie, ja uważam że werdykt był słuszny i kibice którzy tam byli i oglądali walkę na żywo też tak twierdzili i twierdzą.

Kilka lat temu Wasza walka i np. szybki rewanż miał duże znaczenie sportowe. Czy rewanż po tylu latach ma sens. Czy to po prostu chęć pokazania dobrego boksu i danie szansy Darkowi Snarskiemu który np. zasługiwał na taką konfrontację po ogłoszeniu tej decyzji przez komisję sędziowską.

M.Z. Nasza walka ma pokazać to, że każdy może się dobrze przygotować i w to każdym wieku. My już jesteśmy trochę inni i starsi wtedy to nie było by głupie. W najbliższej walce chcemy pokazać, że boks jest piękną dyscypliną i dać ludziom emocjonujący pojedynek.

Wasze losy są trochę podobne, świetni bokserzy, z możliwościami, ale ma się wrażenie że w najważniejszych walkach, los, a w zasadzie decyzje sędziów były Wam nieprzychylne, mimo że według wielu osób powinniście wygrać. Mówiąc dosłownie byliście oszukani jak w przypadku Twojej walki z Arturem Gregorijanem w walce o tytuł Mistrza Świata. Być może Wasze życie, Wasze kariery potoczyły by się inaczej.

M.Z. To było i minęło możemy teraz gdybać, ale po co. Ale mogło by to wyglądać na pewno inaczej.

Miałeś kilka lat przerwy w startach, W twoim życiu pojawiło się wiele nowych obowiązków i wyzwań, które być może spychają boks na drugi plan? trenowałeś przez ten czas?

M.Z. Cały czas jestem na treningach, nie wiem skąd się wzięło to, że ja nie mam czasu , a na pewno nie na boks – to jest moje życie. Mam swój klub i jak bym wyglądał w oczach moich zawodników jak bym nie był w formie. Ale najważniejsze, że boksować nie zapomniałem .Nie ma takiej możliwości, abym kiedykolwiek nie miał czasu na treningi

Podobno Darek Snarski ostro trenuje i kondycyjnie nie można mu nic zarzucić. A Twoje atuty do walki z nim?

M.Z. Zobaczysz 16 Listopada niech to będzie niespodzianką

Snarski będzie walczył u siebie, gdzie jest bardzo znany i lubiany, to tez będzie mu pomagało, nie przeszkadza Ci to?

M.Z. Walczyłem kiedyś u niego w Białymstoku (sparing pokazowy) i są tam wspaniali kibice tak więc myślę że będzie ok. A wygra lepszy bez oszustw i najważniejsze żebyśmy pokazali piękny boks i wrócili do domów zdrowi.

Wśród publiczności będzie sporo emocji, a w ringu?

M.Z. To się okaże.

Kilka lat temu ogłosiłeś zakończenie kariery. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kilkukrotnie werdykt był kontrowersyjny czy wręcz nieuczciwy, czy to miało wpływa na twoją wcześniejszą decyzję, o zakończeniu kariery?

M.Z. Teraz już wiem nie mów nigdy-nigdy.

Jeśli wygrasz, zobaczymy Cię jeszcze w ringu?

M.Z Nie wiem, zależy w jakim stylu.

Kto byłby Twoim przeciwnikiem, jeśli miałbyś się podjąć kolejnej walki?

M.Z. Nie myślę teraz o tym najważniejszy jest teraz mój przeciwnik Darek

A gdyby była możliwość rewanżu z Arturem Gregorijanem, w sumie jest w podobnym wieku co Dariusz, spróbowałbyś?

M.Z. Ale po co przecież to już będzie nie to samo minęło już 10 lat od tamtej walki

Czy Dariusz Snarski jest w stanie zaskoczyć Cię czymś oprócz kondycji?

M.Z Ja też ją mam, ale szanuję Darka i wiem, że ostro trenuje.

Trzymamy kciuki za dobrą walkę.

M.Z Pozdrawiam was serdecznie i kibiców, którzy to będą oglądać na żywo lub przed telewizorami

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.