STSport

Przedstawiamy kolejnych uczestników gali KSW17, która dwudziestego szóstego listopada odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Będą nim dwaj znakomici zawodnicy klubu Berserkers Team Szczecin, Maciej Jewtuszko i Rafał Moks.

Maciej Jewtuszko

Maciej Jewtuszko

„Irokez” – taki pseudonim posiada Jewtuszko – swoje dwie ostatnie walki stoczył za oceanem. Wygrał pojedynek na gali WEC i niestety przegrał na gali UFC127. Po niespełna rocznej przerwie od startów w Polsce powraca i wystąpi na siedemnastej edycji „Konfrontacji Sztuk Walki”. Jego zawodowy bilans walk to osiem zwycięstw i jedna porażka. Jest absolutnie najlepszym zawodnikiem wagi lekkiej w Polsce.

Rafał Moks, znany pod pseudonimem „Kulturysta” to były mistrz organizacji M-1 Global. Podobnie jak Jewtuszko trenuje w szczecińskim klubie pod okiem pioniera brazylijskiego jiu jitsu w Polsce, Piotra „Bagiego” Bagińskiego. Moks, znany z niebanalnych umiejętności parterowych stoczył do tej pory dziesięć zawodowych pojedynków w formule MMA. Wygrał sześć, przegrał cztery. „Kulturysta” według polskich rankingów sklasyfikowany jest na drugiej pozycji w wadze półśredniej.

Obaj fighterzy kilka dni temu związali się umową z Federacją KSW. Nie znamy jeszcze nazwisk ich przeciwników. Pewne jest jedynie to, że „Irokez” będzie walczyć w kategorii lekkiej, zaś Moks w półśredniej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.