STSport

Lyoto „The Dragon” Machida urodził się 30 maja 1978 roku w Salvadorze. Jest Brazylijczykiem japońskiego pochodzenia.Jego ojciec był mistrzem stylu Shotokan.

W MMA stoczył 20 walk z czego 17 pojedynków wygrał,a 3 przegrał. NA rozkładzie ma wielkie nazwiska takie jak: Rashad Evans, Stephan Bonnar, Rich Franklin, B.J Penn, Rameau Thierry Sokoudjou,Tito Ortiz, Kazuhiro Nakamura,Thiago Silva,Mauricio Rua czy Randy Couture. W 2009 roku zdobył pas mistrza UFC w wadze półciężkiej pokonując świetnego fightera Rashada Evansa.Pas ten obronił w walce z Shogunem Rua,a potem go stracił w pojedynku rewanżowym podczas UFC 133.
Lyoto Machida jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki, jednakże w jego stylu walki w stójce widać wpływ karate Shotokan. Jego walki, niepowtarzalny styl, płynność ruchów to prawdziwa esencja dla oka.

4 sierpnia 2012 Machida zmierzył się na gali UFC on Fox 4 na hali Staples Center w Los Angeles z Ryanem Baderem(14-2). Zapowiadał się ciężki pojedynek dla „Dragona”, jednakże do walki przygotowywał się z Wanderleiem Silvą i Fabricio Werdumem, także był pewny bardzo siebie. Jego pewność siebie nie była bezpodstawna. Walkę tą wygrał efektownie nokautując w drugiej rundzie Ryana Badera…

http://youtu.be/v4_Oo522qsE

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.