STSport

Druga gala MMA organizowana przez Tomasza Babilońskiego – Łukasz jak oceniasz tę imprezę?

No mam okazję być po raz pierwszy na gali Tomka, wiadomo, że Tomek Babiloński związany z boksem tych gal organizował bardzo wiele i to z wieloma sukcesami. Teraz postawił na MMA z czego ja bardzo się cieszę, bo to kolejna fajna organizacja, bardzo dobrze zarządzana. Jak pokazuje Tomek druga gala i można stworzyć już na początku organizacji – fajną kartę walk – zasługa Artura Bazyla który zawodników złapał, bardzo fajne nazwiska i przede wszystkim, najważniejsze dla mnie – poziom sportowy, który od początku w zasadzie jest trzymany. Wszystko na plus!

No właśnie, myślisz że promotorzy MMA wyprzedzili promotorów bokserskich w rozmachu swoich imprez?

Oczywiście, że tak. Nawet, nie ma co porównywać! Federacja KSW zamiotła rynek i nikt absolutnie z bokserskich promotorów tego nie dogoni. Jedynym którzy może trzymać poziom, bo ma troszeczkę otwartą głowę, pomysł i generalnie czuje to jest Mati Borek ze swoim MB Promotions

Łukasz niebawem walka wieczoru – kto jest twoim faworytem?

Ja myślę, że Michał Orkowski. Szymon Kołecki walczył z zawodnikami który mają ujemny rekord, to oczywiście nic nie ujmuje Szymonowi, bo ja mam dla niego wiele szacunku nie tylko za medale olimpijskie, ale także za to, że w wieku 34 lat zabrał się tak ciężką dyscyplinę jaką jest MMA. Nie zmienia to faktu, że dziś naprawdę przed Szymonem trudny test, bo miałem okazje z Michałem pracować i wiem co on potrafi i sądze, że w każdej płaszczyźnie będzie zawodnikiem lepszym od Szymona, ale poczekam – po walce będziemy znali odpowiedź w którą stronę Szymon pójdzie jako zawodnik MMA.

Sądzisz, że nowy rywal Szymona, jest bardziej wymagającym rywalem niż Kamil Bazelak?

Zdecydowanie. Sądzę, że Kamila Bazelaka Szymon Kołecki wciągnął by nosem w poniżej minuty pierwszej rundy, a tymczasem faworytem myślę, ze jest jego rywal Michał Orkowski.

Rozmawiał Grzegorz Prokop.

Categories: MMA, Wywiad 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.