STSport

Niesamowicie ciekawie zapowiada się zbliżająca walka wieczoru gali FA4 w której spotkają się Łukasz Chlewicki oraz Vitor Nobrega. Postanowiliśmy przepytać głównego bohatera wieczoru, urodzonego we Włocławku Łukasza „Sasze” Chlewickiego. Zapraszamy do przeczytania wywiadu. Zawody odbędą się 24 listopada w Hali Mistrzów we Włocławku.

W jakiej formie obecnie jesteś? Jak wyglądały Twoje przygotowania?
Jeśli chodzi o moją formę sportową to właśnie zakończyłem etap przygotowań ( BPS-u) i trudno mi powiedzieć w jakiej jestem formie, aczkolwiek robiłem wszystko podczas przygotowań do walki aby forma przyszła w dzień startu, a czy tak będzie okaże się już niebawem, bo już dzisiaj 24 listopada na Fighters Arena 4 „ATAK” we Włocławku. Przygotowania do tej konfrontacji z Vitorem Nobregą przebiegały jak zwykle pod kątem przekrojowym walki. Trenowałem w naszym klubie Grappling Kraków, jak również odwiedziłem kolegów w klubie Gameness Team w Poznaniu i skorzystałem z ich pomocy w przygotowaniach do tej walki.

Jak oceniasz swojego przeciwnika, byłego mistrza KSW Vitora Nobrege?
Vitor Nobrega to solidny zawodnik, co pokazały jego starty dla organizacji KSW gdzie zdobył mistrzowski pas. Jest to doświadczony fighter doskonale wykorzystujący swój bazowy styl walki jakim jest Ju – jitsu.

Nobrega będzie walczył w niższej kategorii wagowej niż dotychczas. Będzie to miało wpływ na walkę?
Tak naprawdę nikt z nas nie wie jak będzie się prezentował w kategorii 77 kg., trzeba być gotowym na wszystko.

Damian Maija gwiazda UFC z którym walczyłeś, czy Vitor Nobrega…Kto według Ciebie jest bardziej wymagającym rywalem?
Nie chciałbym tu porównywać tych dwóch fighterów, są to specjaliści i profesjonaliści w tym co robią i każdy z nich to bardzo wymagający przeciwnik.

Jesteś w gazie. Kroczysz od zwycięstwa do zwycięstwa. Wspinasz się na szczyt… Jaki szczyt jest w twoich marzeniach i co chcesz osiągnąć?
Co chcę osiągnąć pytasz…? Chcę robić dobre walki, małymi kroczkami i do przodu. I tylko tyle chcę albo aż tyle…

Będzie to dla Ciebie druga walka w federacji Fighters Arena. Jak wygląda współpraca? Jak ja oceniasz tą organizacje?.
Jeśli chodzi o współpracę z organizacją Fighters Arena i jej włodarzem – Marcinem Jesiotrem wszystko jest ok, dlatego też po pierwszej walce dla FA nasza współpraca trwa dalej, i jestem zadowolony, że mogę walczyć w tej organizacji.

Będzie to kolejne spotkanie z Twoja publicznością. Czujesz pomoc Włocławka podczas swoich walk?
Muszę powiedzieć, że fajnie jest walczyć przed własną publicznością, bo jak wspomniałeś miałem już okazję pokazać się w swoim rodzinnym mieście – Włocławku, stoczyć walkę i wspominam to bardzo miło no i mam nadzieję, że i tym razem też tak będzie . Czy czuję pomoc Włocławka podczas walki? Powiem, że mobilizuje mnie to pozytywnie no i kręci mnie ta pozytywna adrenalina z tym związana.

Wiem że nie lubisz pytań w stylu „znokautujesz swojego rywala”? Ale słyniesz z twardego stylu walki. Tym razem masz przed sobą znakomitego parterowca. Musisz mieć jakąś taktykę…Zdradzisz ją?

Pewnie, że jest w głowie taktyka na tą walkę. Ale pozwolisz, że Game Plan pozostawię sobie i mojemu sztabowi przygotowawczemu. I nic nie powiem.

Powróćmy do wcześniejszego pytania. Podobno Twój pseudonim „Sasza” właśnie powstał w wyniku Twojego stylu walki. Opowiedz nam o tym.
Po części tak jest, ale najpierw pseudonim ” SASZA” padł gdzieś w gronie osiedlowych kolegów przy jakiejś sytuacji, nie pamiętam jakiej no i koledzy w klubie, do którego uczęszczałem na treningi Judo podchwycili tę ksywkę „Sasza” , a że podobno mam taki styl walki i jakieś tam zdrowie;) …. jak słynący zawodnicy z byłego ZSRR no i tak zostało do dnia dzisiejszego.

Czy chciałbyś komuś podziękować?
Chcę podziękować: trenerowi od stójki – Henrykowi Piwowarowi, całemu team-owi Grappling Kraków za pomoc w przygotowaniach, ekipie z Gameness Team Poznań, i wszystkim pozostałym osobom, które mają wpływ na moje przygotowania – dzięki Wariaty!! Oczywiście dziękuje moim sponsorom bez których nie mógłbym w pełni się tak zaangażować w przygotowania, a są nimi firmy:
– AMINOSTAR, MD SPORT, PIT BULL, GLASSTECH, A & J FIZJOTERAPIA, WIKING, AGENCJA REKLAMOWA SPLENDOR

Teraz możesz powiedzieć coś do swoich fanów. Oni będą Cię wspierać
Zapraszam wszystkich fanów MMA na moją walkę z Vitorem Nobregą podczas gali Fighters Arena 4 „ATAK”. Będę robił wszystko aby dać dobrą walkę, szykują się dobre emocje sportowe. Do zobaczenia we Włocławku 24 listopada w Hali Mistrzów.
Dziękuje za wywiad, pozdrawiam kibiców i fanów MMA !!

fighters-arena.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.