STSport

Legenda kickboxingu, były mistrz świata Józef Warchoł przygotował otwarty list do mieszkańców Koszalina, w którym apeluje o to, aby nie głosować na przedstawiciela Platformy Obywatelskiej Piotra Jedlińskiego, który kandyduje na prezydenta Koszalina. W odezwie tej zarzuca Jedlińskiemu niejasne związki ze zorganizowaną przestępczością i patronowanie imprez organizowanych przez gangsterów.

Józef Warchoł zawodowy mistrz świata

Józef Warchoł zawodowy mistrz świata

List w całości publikujemy poniżej:

LIST OTWARTY DO MIESZKAŃCÓW KOSZALINA W SPRAWIE KADENCJI PIOTRA JEDLIŃSKIEGO SPRAWUJĄCEGO URZĄD PREZYDENTA MIASTA KOSZALIN W LATACH 2010-2014 I UBIEGAJĄCEGO SIĘ O KOLEJNĄ PREZYDENTURĘ

Mówienie prawdy w Koszalinie staje się niebezpiecznym zajęciem. Zwracam się do wszystkich mieszkańców Koszalina z ważnym apelem. Nadszedł czas , aby rozliczyć aparat władzy z ich rażących postępków. Nie pozwólmy sobą manipulować za pozorny dobrobyt i obietnice wyborcze składane przez rządzącą naszym miastem Platforma z Prezydentem Jedlińskim na czele. O ile są realizowane, to dzięki wielomilionowym zobowiązaniom kredytowym zaciąganym przez włodarzy miasta. Elitom faktycznie żyje się lepiej, ale nie idzie to w parze z komfortem życia naszej biednej społeczności. To my , Koszalinianie, będziemy przez dziesiątki lat spłacać zaciągnięte przez P.Jedlińskiego kredyty wraz z potężnymi odsetkami. Nie pozwólmy, aby Prezydentem Miasta był nadal Piotr Jedliński, a Miastem rządziła Platforma Obywatelska. Dalsze inwestycje finansowane z kolejnymi kredytami doprowadzą do upadku miasta. Czy ktoś z nas może wydać więcej pieniędzy aniżeli rzeczywiście posiada? Zapewne nie ! P. Jedliński czyni jednak inaczej, aby spełnić swoje wyborcze obietnice zaciągał i nadal będzie zaciągać zobowiązania kredytowe, aby się z tych obietnic wywiązać, po to ,tylko, aby utrzymać się w Ratuszu i inkasować z nas horrendalne pensje. Każdy powie sobie, a dlaczego by nie? Przecież to dla Miasta. Można byłoby zgodzić się z taką tezą, gdyby nie prowadziłoby to do bankructwa. Istniejący przed laty przemysł w naszym mieście został zlikwidowany, mali przedsiębiorcy zniszczeni, a osoby młode zmuszone do poszukiwania zatrudnienia poza granicami naszego kraju. „Władza” PO rozdziela rodziny i wprowadza antagonizmy w społeczeństwie. Naszym miastem rządzi nepotyzm i korupcja. Stanisław Gawłowski, Piotr Jedliński, Tomasz Ucińki, Andrzej Jakubowski ,Wojciech Kukliński, Łukasz Bednarek i Fundacja All Sports Promotion . Oszukują nas każdego dnia, mamią obietnicami i wyliczankami, jak to wiele zrobili. Niewielu jednak zauważa, że zrobili ale nie dla przeciętnego mieszkańca Koszalina, lecz dla siebie samych, kumpli z partii i swoich rodzin. Rozsprzedali ziemię, a największych „graczy” zwolnili z podatków na wiele lat. A którzy próbują coś z tym stanem zrobić, co walczą o normalność w Koszalinie, a zatem tych którzy stają im naprzeciwko uważają za swoich wrogów i gotowi są za wszelka cenę tychże przeciwników zniszczyć róznymi metodami, które większość z nas zna tylko z filmów. Życie Koszalinian to jednak nie film, ale żywa rzeczywistość.
Są w naszym mieście nieliczne osoby, które mówią to, co myśli większość. Jednakże pozostają mniejszością i nie mają siły przebicia. Dlatego apeluję do wszystkich 0bywateli naszego Miasta:
– nie pozwólmy aby takie osoby jak Jedliński decydowały o przyszłości naszego Miasta,
– dość prywaty, dość wzajemnego poklepywania się po plecach,
– dość kupowania władzy koszykarskim AZS –Em od 5 do 10 mln rocznie Igrzyska dla kupionej
kilkutysięcznej elitki, która decyduje w wyborach, a na obiekty i sport dzieci , młodzieży ,
nie ma pieniędzy , wszystko w rozsypce
– nie bójmy się i pokażmy, że jesteśmy przeciwko oszustwom , nadużywania zajmowanych
stanowisk, nielegalnym układom,

Ja Józef Warchoł chcę wskazać, że naszym Koszalinem nie kieruje Piotr Jedliński lecz ten, który go „namaścił” i przygotował na te stanowisko – Stanisław Gawłowski. Tych „nadludzi” Rasy panów należy rozliczyć. Za obiecanki , zadłużenia i nadużycia finansowe, jak dotąd nigdy nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Nie chodzi tu bynajmniej o ich odpowiedzialność polityczną, ale o odpowiedzialność karną, bo dlaczego PO nie doprowadziła przez prawie 8 lat swoich (nie)rządów, do wprowadzenia odpowiedzialności karnej za szkodliwe decyzje urzędników, za ich niegospodarność i rozrzutność finansową?
Uważam ,że my jako społeczność będziemy dawać przyzwolenie na karygodne praktyki naszych formalnych przedstawicieli, to jakie szanse na dalszy rozwój ma Koszalin? Co nam z wybudowanych dróg, ścieżek rowerowych, boisk piłkarskich, aquaparku itp. , kiedy będziemy musieli pracować po 12-16 godzin na dobę, aby zapłacić podatki (spłacić kredyty miasta) i zabraknie nam czasu na korzystanie z tych atrakcji? Jakie wartości przekażemy naszym potomnym, kiedy sami godzimy się na bezprawie?
Jest teraz czas miejsce , abyśmy naszym wyborem dokonali radykalnych zmian dla naszego wspólnego dobra. Zakończmy erę rządów Platformy (nie)Obywatelskiej w osobach pokroju Piotra Jedlińskiego prezydenta Koszalina , który stwarzał wokół swojej osoby postępującej zgodnie z prawem, gdy tymczasem wspiera bezprawie hańbiąc swój urząd. Jawnie promuje i honorowo patronował w 2011r i udzielał wsparcia swoim nazwiskiem gangsterowi Andrzejowi Radomskiemu i jego „ekipie” po opuszczeniu przez nich więzień o zaostrzonym rygorze, w których odbywali kary pozbawienia wolności za ciężkie przestępstwa w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnej , którą kierował kilkanaście lat i był głównym jej organizatorem. Jedliński rządząca twarz Koszalina popiera gale MMA , które są pokazem siły bojówek Radomskiego, a tymczasem została ona aresztowana ,po aferze narkotykowej w klubie Dragon Koszalin, mieszczącego się przy giełdzie w obiekcie, które Miasto użycza bandziorom . Jednak Radomski chodzi z podniesioną głową mimo , że CBŚ aresztowało kilkudziesięciu powiązanych z nim dilerów narkotykowych i jego najlepszych zawodników , których szkolił i promował na galach z udziałem naszych polityków PO . Czy my możemy i czy powinniśmy godzić się na kierowanie naszym Miastem przez osoby „wspierające” patologie prawną i bandytkę gangsterską ?
To my, społeczność Koszalina, poprzez właściwy wybór, możemy i mamy moralny obowiązek dać jasno do zrozumienia obecnej „władzy”, gdzie jest jej miejsce. Wybierzmy mądrze, nie kierujmy się obietnicami partyjnych notabli, ale realnie spójrzmy na rzeczywistość. Pozwólmy kierować naszym Koszalinem ludziom posiadającym umiejętność , wiedzę oraz doświadczenie w budowaniu zgody i więzi społecznych .
Moja krucjata nie zakończy się póki w naszym mieście , nie zapanuje ład , porządek i sprawiedliwość. Chcemy innego Prezydenta , uczciwego Miasta i lepszego życia dla mieszkańców .
Drodzy Koszalina znacie uczciwe osoby.
Pomóżcie
Czas sprawiedliwości musi nadejść
Nie bagatelizujcie Idźcie na wybory 16 listopada niedziela , zmieńcie swoje życie i naszych dzieci.

50-cio letni Józef Warchoł człowiek legenda ,Koszalinianin z 35 letnim stażem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.