STSport

W ostatnich dniach sierpnia odbędzie się bezprecedensowe wydarzenie w polskim MMA – letni obóz z zawodnikami, trenerami i dietetykami związanymi z federacją KSW. Obóz ma charakter otwarty, a organizatorzy zapewniają prywatny ośrodek nad jeziorem, utytułowaną kadrę trenerską i pięć treningów dziennie do wyboru. Wśród trenerów takie nazwiska jak: Damian Janikowski (brązowy medalista IO w zapasach) czy Marcin Wrzosek (były mistrz federacji KSW).

– Obóz skierowany jest do wszystkich fanów MMA, którzy chcą doskonalić swój warsztat treningowy, ale również odpocząć od zgiełku i skupić się na treningach i swoim rozwoju. U nas będą mieli doskonałe ku temu warunki. Trenerzy to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, a sam ośrodek położony jest w urokliwym miejscu nad jeziorem, w pięknych Borach Zielonogórskich. Czeka na Was: prywatna plaża, domki tuż przy jeziorze, sklep KSW Shop z promocyjnymi cenami, sprzęt do sportów wodnych oraz ogromna mata treningowa. Nie ma lepszego miejsca na urlop i aktywność sportową jednocześnie – opisuje organizator, Grzegorz Sobieszek z Federacji KSW.

KSW ma długą tradycję w organizowaniu takich zgrupowań. Pierwszy obóz odbył się w Jakubowie na Mazurach w 2009 r. Tegoroczne wydarzenie to trzynasty tego typu event, ale jednocześnie pierwszy po dość długiej przerwie. W planie obozu są przewidziane treningi z najlepszymi specjalistami od sportów walki w Europie. Za przygotowanie zapaśnicze uczestników odpowiadać będzie Damian Janikowski, multimedalista zapaśniczych turniejów, medalista igrzysk olimpijskich z Londynu i jednocześnie wschodząca gwiazda KSW. Trenerem stójki będzie Marcin „Polish Zombie” Wrzosek, były mistrz Federacji KSW i jeden z najbardziej ofensywnie walczących zawodników MMA w Europie. Organizatorzy deklarują, że to tylko część z niespodzianek, które czekają na trenujących.

Wszyscy uczestnicy będą mogli wybierać pomiędzy pięcioma treningami dziennie. Cztery z nich to treningi MMA, jeden będzie otwartym treningiem biegowym w plenerze. Udział w treningach jest dobrowolny, a ich poziom dostosowany do umiejętności. Organizatorzy powołali dwie grupy zaawansowania: początkującą (kierowaną do osób bez doświadczenia w sportach walki) oraz zaawansowaną (dla osób ćwiczących MMA lub mających doświadczenie w innych sportach walki). Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w obozie oraz pamiątkową koszulkę.

– Jako czołowa organizacja MMA w Polsce, a zarazem pionier tego sportu nad Wisłą coraz więcej uwagi poświęcamy edukacji i ten projekt ma dla nas przede wszystkim wymiar edukacyjny. Chcemy zapewnić chętnym dostęp do specjalistycznej wiedzy na najwyższym światowym poziomie. Mowa tu zarówno o wiedzy technicznej, ale również o odpowiedniej diecie i suplementacji. Poruszone zostaną także tematy sędziowania walk MMA czy właściwej metodyki i kultury treningu. Taka jest rola europejskiego lidera – dbać o jakość wiedzy i rozwój środowiska MMA. Temu ma służyć ten obóz i temu będą służyć kolejne nasze projekty, które światło dzienne ujrzą już wkrótce. Sam również wezmę udział w obozie, bo do tej pory nie opuściłem żadnego naszego zgrupowania – komentuje Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW.

Obóz odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia w Kołatce k. Zielonej Góry.

Więcej informacji: camp@kswmma.com

Zgłoszenia TUTAJ

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.