STSport

Najsłynniejszy „trzeci w oktagonie” – sędzia John McCarthy będzie arbitrem podczas kwietniowej gali MMA Attack 2. Wielu już pewnie zaciera ręce, żeby usłyszeć niepowtarzalne „Let’s get it on!…

John McCarthy znany jest wszystkim fanom MMA na świecie. Jego nazwisko nierozłącznie kojarzy się z federacjami takimi jak UFC czy Strikeforce. Sędziował regularnie od UFC 2 do UFC 77. Swoją przygodę jako sędzia ringowy rozpoczął w 1993 roku. W tym czasie był w oktagonie i rozstrzygał o blisko 600 pojedynkach MMA. Obecnie zajmuje się również trenowaniem – zarówno sędziów jak i zawodników – prowadzi własną szkołę MMA w Kalifornii.

Stał się nieodłączną częścią tego sportu – nie mniejszą gwiazdą niż zawodnicy, którym sędziował. Sam pewnie również sprawdziłby się jako zawodnik – mierzy blisko 2 metry wzrostu, waży więcej niż 100 kilogramów, jest emerytowanym oficerem policji oraz instruktorem samoobrony taktycznej.

– Sprowadzając tak doświadczonego arbitra chcemy przyczynić się do poprawy sędziowania na polskich zawodach MMA i pomóc polskim sędziom w zdobyciu potrzebnej wiedzy – powiedział szef organizacji MMA Attack, Dariusz Cholewa, komentując zaproszenie Amerykanina do Polski.

Gala MMA Attack 2 odbędzie się 27 kwietnia w katowickim Spodku.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Johnem McCarthym.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.