STSport

Legenda Kyokushin Kenji Midori jest byłym mistrzem świata Karate Kyokushin, jednym z uczniów Masutatsu Oyamy. Obecnie posiada stopień 8 Dan.

Kenji Midori rozpoczął treningi Kyokushin w 1978 roku. Dwa lata później już startował w zawodach, zajmując na różnych turniejach trzecie, czwarte miejsca. W 1985 roku zwyciężył w II All Japan Weight Division Tournament, w wadze lekkiej. Sukces ten powtórzył dwa lata później, wygrywając IV All Japan Weight Division Tournament, a także w 1990 roku zwyciężając w siódmej edycji All Japan Weight Division Tournament. W 1991 roku wspina się na sam szczyt i wygrywa w V Otwartych Mistrzostwach Świata. Zyskuje tym samym ogromne uznanie w oczach Masutatsu Oyamy, albowiem był jednym z najmniejszych zawodników podczas Mistrzostw Świata. Miał 165 cm wzrostu i 75kg wagi, a musiał walczyć z większymi i cięższymi zawodnikami (różnice 20-30 centymetrów i około 20-30kg), szczególnie tymi pochodzącymi spoza Japonii. Miał jednak niesamowitego ducha walki i nieprzeciętne umiejętności, które pozwoliły mu zdominować mistrzostwa. W tamtych czasach Sosai Masutatsu Oyama głosił, iż Kyokushin nie potrzebuje żadnych kategorii wagowych i liczy się tylko serce i duch walki. Kenji Midori swoją postawą udowodnił, iż Oyama miał rację.

Po śmierci Masutatsu Ōyamy w 1994 roku, na czele organizacji IKO Kyokushinkaikan stanął Shōkei Matsui, jednakże rok później nastąpił już gwałtowny rozłam. Powstała organizacja IKO-2, w której Kenji Midori w 2001 roku objął funkcję prezydenta, a dwa lata później zmienił jej nazwę na NPO World Karate Organization Shinkyokushinkai (WKO).
Shihan Kenji Midori jest charyzmatycznym człowiekiem, skromnym, otwartym i życzliwym. W Japonii cieszy się ogromną atencją.Jego niesamowita osobowość, codzienny uśmiech i specyficzne podejście do ludzi, sprawiają, iż niezwykle lubiany i szanowany. Śmiało mozna go postawić w panteonie najlepszych mistrzów Kyokushin.

foto: facebook

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.