STSport

W filmach gra twardego wojownika popisującego się fascynującymi umiejętnościami akrobatycznej walki. Kim jest ten człowiek?

Lateef Crowder Dos Santos urodził się 23 listopada 1977 roku w Brazylii w Salvadorze. Kiedy skończył 4 lata jego rodzice wyemigrowali do USA i osiedlili się w San Jose w Kalifornii. Ojciec zaczął go wtedy uczyć Capoeiry i gimnastyki sportowej. Okazało się szybko, że młody Lateef ma niezwykły talent ruchowy.
Swoja karierę aktorską rozpoczął w grupie studenckiej Zero Gravity Stunts zajmującej się kręceniem filmów krótkometrażowych.

Na dużym ekranie zadebiutował w 2005 roku z Tony Jaa w filmie ’Obrońca”. Później były filmy: Beyond the Ring, Never Surrender, Mortal Kombat, Tekken, Undisputed 3, Slums 13, Zmierzch, Szybcy i wściekli.

Tajemnicą poliszynela jest to, że nielegalni latynoscy imigranci odpowiedzialni są za wzrastającą fale przestępczości w USA. Ilość skazanych i przebywających w więzieniach Latynosów w Ameryce jest około 150% wyższa niż ludzi Białych.
Lateef Crowder dorastając w takich klimatach mieszkając w San Jose musiał wielokrotnie weryfikować swoje umiejętności na ulicy i jak twierdził dzięki treningom Capoeira nigdy nie przegrał żadnej walki. Na ulicy musiał walczyć zarówno z Latynosami,Afroamerykanami jak i Białymi.Z wszystkich opresji udawało mu się zawsze wyjść obronną ręką, dzięki umiejętnościom walki połączonej z niezwykłą sprawnością ruchową. Często w późniejszych rozmowach i wywiadach podnosił niezwykłą skuteczność Capoeiry w realnych walkach.

Lateef Crowder dzisiaj jest najbardziej rozpoznawalna postacią z Capoeiry na rynku filmowym…


http://youtu.be/gpwsdK9ixU0

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.