STSport

Po wygranej walce Jana Błachowicza 21-7 na gali UFC on Fox 26 z Jaredem Cannonierem 10-3, posypało się mnóstwo pochwał i pozytywnych komentarzy pod adresem polskiego zawodnika.  Było to czwarte zwycięstwo pod banderą największej organizacji MMA na świecie, w jego ósmym pojedynku.

Z kim więc w następnej walce powinien zmierzyć się Jan Błachowicz? Pojawiły się pierwsze spekulacje iż może być to Michael Bisping 30-9, ponieważ właśnie jego zaprosił do walki na marcowej gali w Londynie. Nie oszukujmy się jednak… Zestawienie takiego starcia wydaję się być mało prawdopodobne.

Przejrzyjmy więc TOP 15 kategorii półciężkiej UFC.

Champion – Daniel Cormier 19-1 – Zaplanowana walka z Volkanem Oezdemirem na UFC 220. Chociaż wiadomo że szansę na tittle shot dla Janka są zerowe.

 1. Alexander Gustafsson 18-4 – Aktualnie pierwszy pretendent. Wygrał z Jankiem w zeszłym roku na gali w Hamburgu. Szansa na rewanż również praktycznie zerowa.
 2. Volkan Oezdemir 15-1 – Walka o pas z Cormierem
 3.  Glover Teixeira 27-6 – Również wygrał swoją walkę na sobotniej gali, pokonując przez TKO Mishę Cirkunova. Myślę że będący na trzeciej pozycji Brazylijczyk, powinien być zestawiony z czwartym Jimi Manuwą.
 4.  Jimi Manuwa 17-3 – Były przeciwnik Janka na gali w Krakowie. Pojawiły się pierwsze spekulacje co do ich potencjalnego rewanżu. Niestety Brytyjczyk zaprzeczył, aby był zainteresowany walką z numerem 14 w rankingu, będąc na czwartej pozycji.
 5. Ovince St.Preux 22-10 – Zaplanowana walka z Ilirem Latifi na UFC on Fox 27.
 6. Mauricio Rua 25-10 – Janek wielokrotnie powtarzał, że pojedynek z Shogunem byłby dla niego spełnieniem marzeń. Brazylijczyk nie ma zaplanowanego pojedynku… CO Main Event gali w Londynie? Dlaczego nie? Zestawienie z legendą MMA jest jak najbardziej możliwe.
 7.  Misha Cirkunov 13-4 – Po porażce z Volkanem Oezdemirem oraz Gloverem Teixeirą, Łotysz najprawdopodobniej stoczy walkę z niżej notowanym rywalem. Pochodzi z Europy, Janek również. Polak chce się bić na marcowej gali w Londynie… Chyba najbardziej prawdopodobne zestawienie na ten moment.
 8. Corey Anderson 9-4 – Były pogromca Błachowicza ma na koncie 3 porażki w 4 ostatnich pojedynkach. Również nie ma zaplanowanego pojedynku. Nie można wykluczyć go jako potencjalnego rywala.
 9.  Ilir Latifi 13-5 – Walka z OSP
 10. Patrick Cummins 10-4 – Walczył z Polakiem w kwietniu. Raczej zbyt szybko na potencjalny rewanż.
 11. Rogerio Nogueira 22-8 – Oblał niedawno testy antydopingowe. Nie wiadomo kiedy zobaczymy go w klatce.
 12. Gadzhimurad Antigulov 20-4 – Rosjanin wygrał już dwie walki dla UFC. Również nie można go wykluczyć, ponieważ nie ma walki na horyzoncie.
 13. Tyson Pedro 6-1 – Zaplanowana walka w lutym z Saparbekiem Safarovem 8-1.
 14. Jared Cannonier
 15. Jan Błachowicz

Z całej piętnastki potencjalnymi rywalami mogą być: Mauricio Rua, Misha Cirkunov, Corey Anderson, Gadzhimurad Antigulov.

Moim faworytem jest Łotysz. Ale jak Janek powtarza w wywiadach, podejmie walkę z każdym, z kim zestawi go federacja.

Categories: MMA, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.