STSport

Mateusz Gamrot (14-0, 4 KO, 4 Sub) – niepokonany mistrz KSW w kategorii lekkiej zmierzy się z japońskim królem parteru i byłym czempionem w wadze piórkowej, Kleberem Koike Erbstem (24-4-1, 2 KO, 20 Sub). Do tego hitowego starcia dojdzie 1 grudnia w Gliwicach, podczas gali KSW 46. Stawką pojedynku w Arenie Gliwice będzie pas kategorii piórkowej. Polak będzie miał okazję zostać pierwszym mistrzem KSW, który będzie dzierżył dwa tytuły jednocześnie.

Japończyk o brazylijskich korzeniach ma na koncie serię sześciu wygranych. W barwach KSW ten niesamowity grappler uległ jedynie Arturowi Sowińskiemu. Miało to miejsce podczas gali KSW 33, a stawką pojedynku był pas mistrzowski. Erbst wyrównał rachunki podczas KSW 41. Porażka z Sowińskim to jedyna przegrana Japończyka w ostatnich 21 walkach!
Na KSW 44 Kleber Koike miał skrzyżować rękawice z Marcinem Wrzoskiem, ale z powodu kontuzji łódzki Shark wycofał się z boju. W miejsce „Polskiego Zombie” do klatki z 28-latkiem wszedł Marian Ziółkowski. Zawodnik Bonsai Jiu-Jitsu zaprezentował po raz kolejny swoje wielkie umiejętności parterowe i zmusił „Golden Boya” do odklepania balachy pod koniec pierwszej rundy. Teraz genialny Japończyk stanie do walki o pas, który utracił po tym, jak nie zrobił wagi przed pojedynkiem z „Kornikiem” Sowińskim w grudniu 2017 roku.

Gamrot to najmłodszy i jedyny niepokonany aktualnie panujący mistrz KSW. Urodzony w Kudowie-Zdroju 27-latek nie przegrał żadnej walki od momentu rozpoczęcia zawodowej kariery w 2012 roku. W ostatnim starciu nie dał szans Grzegorzowi Szulakowskiemu. Po czterech rundach skutecznej ofensywy, zawodnik reprezentujący klub American Top Team poddał „Szuliego” americaną.
„Gamer” zadebiutował w największej polskiej organizacji MMA podczas gali KSW 23, podczas której totalnie zdominował Mateusza Zawadzkiego. Następnie wygrywał z Andre Winnerem, Jeffersonem George’em, Łukaszem Chlewickim, Rodrigo Cavalheiro Correią i Marifem Piraevem. Dzięki tej serii Gamrot stanął do walki o pas z Mansourem Barnaouim. Wygrał przez decyzję sędziowską. Pasa mistrzowskiego w kategorii lekkiej bronił trzykrotnie: na KSW 36 pokonał Renato Gomesa Gabriela, na KSW 39 Colosseum Normana Parke’a, a ostatnio wspomianego wcześniej Szulakowskiego.

Walką wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem, a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Khalidovem.

Bilety na grudniową galę KSW 46 są już dostępne na eBilet.pl.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.