STSport

Główna karta walk gali KSW27 – Cage Time została skompletowana. Kolejnym wybornym zawodnikiem, którego będziemy mogli oglądać już 17 maja podczas widowiska w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot jest obecny numer jeden polskiego rankingu MMA wagi półciężkiej, Tomasz Narkun.

Dla dwudziestopięcioletniego reprezentanta Berserkers Team Stargard Szczeciński będzie to debiut w Federacji KSW, z którą pertraktował kontrakt od dłuższego czasu. Popularny Żyrafa to utytułowany zawodnik sportów walki. W swoim dorobku ma takie tytuły jak m.in. Mistrz Polski i Europy w amatorskim MMA, Brazylijskim Jiu Jitsu i ADCC.
W zawodowym MMA walczy od 2009 roku. Do tej pory stoczył dziewięć pojedynków z czego osiem wygrał (wszystkie przez poddania!). Jest mistrzem organizacji M-1 Selection i EMMA w kategorii do – 93 kilogramów.

Rywalem Narkuna będzie Amerykanin, który przebojem wdarł się do Federacji KSW, Virgil Zwicker. Trenujący w Team Quest Rezdog polskim fanom zaprezentował się w grudniu 2013 roku na gali KSW25 we Wrocławiu. Wtedy to w niecałe siedemdziesiąt sekund znokautował innego reprezentanta Stanów Zjednoczonych, Mikea Hayesa. Od czasów gali na Dolnym Śląsku Zwicker nie stoczył żadnej walki. Ciężko trenuje w oczekiwaniu na swój kolejny pojedynek, który już za niespełna miesiąc na gali KSW27 – Cage Time.

Konfrontacja Virgila Zwickera z Tomaszem Narkunem będzie zderzeniem dwóch jakże różnych zawodników. Amerykanin to znakomity striker, który dziewięć z dwunastu zwycięstw wygrał przed czasem, zaś Polak to ekspert od poddań. Kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii? O tym przekonamy się już w maju. Pojedynek Rezdog versus Żyrafa został zakontraktowany na trzy rundy po pięć minut w limicie wagowym do -93 kilogramów.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.