STSport

Jednym z kandydatów do skrzyżowania rękawic z Mamedem Chalidowem podczas grudniowej KSW 25 jest Ryuta Sakurai. Sprawa rywala dla Chalidowa może się wyjaśnić w ciągu tygodnia.

Niemłody, bo 42-letni Japończyk był rywalem Chalidowa trzy lata temu na gali w Katowicach. Walka zakończyła się remisem. Nie brakowało jednak fachowców, którzy byli zdania, że gdyby pojedynek toczył się poza granicami Polski, sędziowie by już nie byli tak przychylni dla wojownika z Kaukazu. Od tamtego czasu Chalidow wygrał siedem walk z rzędu. Wszystkie przed czasem.

Uważam zestawienie z Sakuraiem za bardzo ciekawe. Po poprzedniej walce tych dwóch pozostało zbyt wiele niedomówień. Mamed też chciałby w ringu coś udowodnić – mówi Martin Lewandowski. – Ale dopóki nie będzie podpisanej umowy, nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. Widziałem wiele sytuacji, gdzie zawodnik miał już dosłownie w ręku bilety lotnicze, a do pojedynku i tak nie dochodziło. Wydaje mi się, że kwestia rywala dla Mameda to około tygodnia. Rozmowy trwają. Kiedy my myślimy, oni tam w Japonii śpią i odwrotnie – dodaje Lewandowski.

Nie chce powiedzieć, kto jest drugą opcją. Zdradza tylko, że chodzi o zawodnika, który jeszcze nigdy nie walczył z Chalidowem. Współwłaściciel KSW ujawnia, że ze strony jego federacji jest duża chęć sprowadzenia do Polski Jorge Santiago, z którym Chalidow dwa razy bił się na galach Sengoku w Japonii. Jedną walkę Czeczeniec sensacyjnie wygrał. W rewanżu, w którym stawką był pas wagi średniej, Brazylijczyk wygrał jednogłośną decyzją. I znowu – były kontrowersje. Trenerzy Chalidowa do dzisiaj twierdzą, że z pięciu rund, trzy wygrał wtedy Mamed.

Temat zrobienia trzeciej walki tych panów parokrotnie już mieliśmy na tapecie. Sprowadzenie Santiago od strony finansowej nie jest czymś, co by przekraczało nasze możliwości. Problem jest inny – chyba sam Brazylijczyk nie jest za bardzo zainteresowany takim pojedynkiem. Już wie, że Mamed dla niego jest bardzo nieprzyjemnym przeciwnikiem, a ewentualna porażka mogłaby mu zaszkodzić w planowaniu dalszej kariery – twierdzi Lewandowski.

przegladsportowy.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.