STSport

Do tego pojedynku miało dojść już na gali KSW24 w łódzkiej Atlas Arenie. Niestety kontuzja wykluczyła jednego z zawodników i ostatecznie właściciele Federacji KSW zrezygnowali z organizowania tego pojedynku. Dziś już wiemy, że do konfrontacji pomiędzy Kamilem Walusiem i Oli Thompsonem dojdzie i to szybciej niż wszyscy się spodziewali. Zawodnicy skrzyżują ze sobą rękawice już w 7 grudnia na gali KSW25, która odbędzie się we wrocławskiej hali „Stulecia”.

Waluś do pojedynku, który miał się odbyć we wrześniu trenował pod okiem Piotra Jeleniewskim m.in. z Anzorem Ahievem, Arbi Shamaevem, Kubą Kowalewiczem i innymi zawodnikami grupy PJ Promotion. Podczas jednego z ostatnich sparingów, podczas wyprowadzania ciosu nie wytrzymał przyczep bicepsa, który został naderwany i uniemożliwiał dalsze przygotowania, a także samą walkę.
Pochodzący z Augustowa zawodnik tak napisał na swoim oficjalnym koncie:
Chciałbym Wszystkich Przeprosić Za Zaistniałą Sytuację. Dużo Osób Czekało Na Tą Walkę, Ja Również. Niestety Doznałem Kontuzji, Naderwanie Mięśnia Prawego Bicepsu I Nie Jestem W Stanie Walczyć Na 100% Swoich Możliwości i Dać Taką Walkę Na Którą Czekacie. Mam Nadzieję Że Ta Walka Odbędzie Się W Innym Terminie!!!
Chciałbym Podziękować Sponsorom za Pomoc w Przygotowaniach dla Firm: Jura Park Bałtów, Patio Color, Wojtek Krzyżanowski, MAGAW, Marbet, Soto Sushi i Manto. Oraz dla trenerów Piotra Jeleniewskiego i Tomasza Lipińskiego jak i dla wszystkich sparing partnerów i osób którzy pomagali mi w przygotowaniach.

Oli Thompson również był zawiedziony, że do pojedynku nie dojdzie. Równie solidnie przygotowywał się do tej konfrontacji, skupiając się przede wszystkim nad technikami tajskiego boksu. Gdy dowiedział się, że do pojedynku nie dojdzie życzył Walusiowi szybkiego powrotu do zdrowia i prosił właścicieli KSW o szansę walki jeszcze w tym roku. I doczekał się. W grudniu przyleci do Polski, do Wrocławia, a jego rywalem będzie ten, który galę wcześniej miał się z nim konfrontować.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.