STSport

Wiadomo już, z kim podczas marcowej gali KSW2 zmierzy się zawodnik  Berserkers Team Szczecin Karol Bedorf. Jego będzie Anglik Oli Thompson. Kim jest ten zawodnik?

Oli Thompson zaczął ćwiczyć na siłowni dopiero w wieku 19 lat i po dwóch latach ostrych treningów siłowych wystąpił w swoich pierwszych zawodach strongman. Pierwsze poważne sukcesy przyszły jednak dopiero w 2004 roku, gdy zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii Strongman i dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Europy Strongman.W 2006 roku zajął czwarte miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata Par Strongman i pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii Strongman. Ostatnie starty w międzynarodowych imprezach zaliczył w 2009 roku i przekwalifikował się na MMA.

Oli Thompson

Oli Thompson

Po roku treningów zadebiutował w marcu 2009 w gali ZT Fight Night 15 w walce z Ashleyem Pollardem, którego pokonał już w drugiej rundzie przez poddanie. Po tym pojedynku wygrał kolejno trzy walki przed czasem. W styczniu 2010 roku walczył w turnieju i stanął naprzeciwko Joe Vedepo przegrywając przez TKO w drugiej rundzie. Na tej samej gali przegrał również z Robem Broughtonem na punkty po trzech rundach. Od czerwca 2010 do czerwca 2011 wygrał pod rząd 5 walk pokonując takich zawodników jak : Ian Hawkings, Tomasz Czerwinski, Nikki Kent, Ben Smith czy Mark Potter.

Zwycięstwa te doprowadziły do tego,że zainteresowało się nim UFC i w marcu 2012 roku na gali UFC on FX 2 stoczył walkę z Shawnem Jordanem przegrywając przez TKO w pierwszej minucie drugiej rundy. Po tej porażce Thompson czekający już na wiadomość, że wypada z UFC niespodziewanie dostał drugą szansę udowodnienia swojej wartości. i 4 sierpnia podczas gali UFC on Fox 4 w Staples Center w Los Angeles stanął naprzeciwko 26 letniego Philipa De Friesa, również Anglika, który miał bilans walk (8-1). Philip miał na swoim koncie zwycięstwo z Robem Broughtonem, który z kolei pokonał wcześniej Oli Thompsona na gali ZFN 15 . Walkę z De Friesem Thompson przegrał z drugiej rundzie przez poddanie i tym samym wyleciał z UFC. W rym samym roku w listopadzie  Oli Thompson powrócił na gali CSMMA – Ultimate Conflict i pokonał przez poddanie w w pierwszej rundzie Ivana Ivan Pioneera.

Z kolei Karol Bedorf w MMA stoczył 10 walk z czego 8 zwyciężył i 2 przegrał. Ostatnie dwie walki wygrał z Davidem Olivą i Karla Knothe.

Przypomnijmy, że gala KSW22 odbędzie się 16 marca na warszawskim Torwarze.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.