STSport

Jak widać historia lubi się powtarzać. Walcząc na zawodowym ringu MMA trzeba mieć świadomość i liczyć się z możliwościami kontuzji. Mamy informację, że odnowiła się kontuzja uda Jerome Le Bannera i w tej chwili przebywa on na specjalistycznych badaniach lekarskich.

Widząc na horyzoncie ryzyko Federacja KSW postanowiła znaleźć ewentualnego zastępcę Francuza. Jest nim Rodney Glunder! Holender, który podobnie jak Różalski lubi walczyć w stójce, lubi wymianę ciosów i bardzo często swoich przeciwników nokautuje. Czarnoskóry striker przygotowywał się do walki na innej gali, lecz ta została odwołana. Stąd też jego osoba jest brana pod uwagę, co do ewentualnego zastępstwa, gdyż jest w doskonałej, startowej formie. Glunder to zawodnik, który w swojej karierze wygrał z ostatnim pogromcą Marcina Różalskiego, Valentijna Overeema, a także z gwiazdami światowego MMA m.in. Cheickiem Kongo, Malvinem Manhoefem i Cyrillem Diabate.

Decyzję o tym, czy kontuzja Le Bannera uniemożliwi mu występ na gali KSW20 podejmie jutro (piątek, 14 września) lekarz analizując wyniki badań. Bez względu na kondycję zdrowia zawodnika z Francji na gali KSW20 zobaczymy Marcina Różalskiego, a także wszystkich innych zawodników znajdujących się na oficjalnej karcie walk. Wszystkie przyjezdne gwiazdy KSW20 są już od dłuższego czasu na terenie naszego kraju.

źródło:KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.