STSport

Wiemy już z kim na gali KSW19 zmierzy się najlepszy polski zawodnik wagi półśredniej, Aslambek Saidov. Rywalem trenującego w olsztyńskim MMA Arrachion będzie znany z występów na galach KSW13, KSW Fight Club i KSW16 Ormianin, Grigor Aschugbabjan.

Aslambek Saidov odkąd zmienił kategorię wagową na półśrednią jest niepokonanym zawodnikiem. Najpierw wygrał z Pawłem Żydakiem na KSW Fight Club, wygrał turniej, gdzie pokonał m.in. Rubena Crawforda, a w swojej ostatniej walce zwyciężył przez decyzję numer dwa polskiego rankingu Rafała Moksa. – Każda walka jest dla mnie najważniejsza. Chcę zdobyć pas międzynarodowego mistrza KSW, a walka z Grigorem jest kolejnym etapem w moim dążeniu do celu – wyznał.

Dla wielu fanów MMA na pewno dużym zaskoczeniem będzie fakt, że Aschugbabjan zmierzy się z Saidovem. Przecież wszyscy znają Ormianina z pojedynków w wadze półciężkiej. Owszem, Grigor walczył w limicie do -93kg, lecz postanowił zrzucić zbędne kilogramy i toczyć swoje kolejne pojedynki dwie kategorie wagowe niżej.
Trenujący na co dzień w Austrii zawodnik jest dobrze znany polskim fanom mieszanych sztuk walki. Walczył już nie raz w Polsce, dawał dobre pojedynki z takimi fighterami jak Konstantin Gluhov i Daniel Tabera. W maju na KSW19 zmierzy się z kolejnym solidnym zawodnikiem i na pewno da po raz kolejny dobrą walkę.

– On będzie zabijaką! Zobaczcie, jaki był szybki w wadze półciężkiej, jak szybko bił i kopał obrotówki. A przecież teraz bić się będzie dwie kategorie wagowe niżej – stwierdził Jan Błachowicz, gdy dowiedział się o pojedynku Saidov vs. Aschugbabjan.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.