STSport

Obaj są dobrze znani polskim kibicom mieszanych sztuk walki. Obaj walczyli już kilkukrotnie na galach KSW, lecz nigdy ze sobą. W lutym skrzyżują rękawice, żeby przekonać się, który z nich jest lepszym wojownikiem. Karol Bedorf kontra David Oliva to pierwsza potwierdzona para zawodników, którzy walczyć będą ze sobą na gali KSW18.

David Olivia

David Olivia


Amerykanin Oliva dwukrotnie walczył już w Polsce na galach KSW. Wziął udział ośmioosobowym turnieju wagi ciężkiej. Wygrał z Wojciechem Orłowskim i Danielem Omielańczukiem, a w finale pokonał jednego z najlepszych europejskich zawodników w tej kategorii wagowej, Konstantina Gluhova. Dla mieszkającego w Chicago zapaśnika będzie to siódmy zawodowy pojedynek w formule MMA. Jest niepokonany, ma sześć wygranych pojedynków i dobrą passę będzie chciał podtrzymać. Czy mu się to uda?

Wygrać z Amerykaninem i wpisać mu w rekord pierwszą porażkę będzie chciał Karol Bedorf. Popularny „Coco” – uczestnik m.in. ADCC – wraca do startów po niespełna rocznej przerwie i jest głodny nie tylko walki, ale i zwycięstwa. – Mam nadzieję, że Oliva się dobrze przygotuje do tego pojedynku, bo ja będę gotowy na dwieście procent – wyznaje zawodnik Berserkers i Top Team Szczecin.
Karol ostatnią swoją walkę stoczył w marcu 2011 roku, miał pojawić się jeszcze, lecz uraz pleców i rehabilitacja spowodowały przerwę w startach. Jednak w lutym wraca zdrowy, silniejszy i zdeterminowany.

Ponad dwieście kilogramów w ringu i dwóch tak znakomitych zawodników jest gwarantem, że pojedynek będzie stać na wysokim poziomie. Lecz kto wyjdzie z niego jako triumfator? Okaże się 25-tego lutego podczas gali KSW18!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.