STSport

W internecie od kilku dni krążyły informacje, że przeciwnikiem Artura Sowińskiego na gali KSW18 – Unfinished Sympathy w Płocku będzie Anglik Curt Warburton. Dziś oficjalnie informujemy, że 25 lutego taka walka będzie mieć miejsce, a obaj zawodnicy stoczą ze sobą pojedynek na dystansie dwóch rund po pięć minut w limicie wagowym do siedemdziesięciu kilogramów.

„The War”, bo taki nosi przydomek najbliższy rywal „Kornika” to weteran organizacji UFC. W swojej karierze stoczył jedenaście pojedynków. Wygrywał osiem razy i tylko trzy razy przegrywał.
Pochodzący z Liverpool-u wojownik reprezentuje barwy Wolfslair Acadamey, klubu w którym trenują m.in. Quinton Jackson i Michael Bisping.
Dla Warburtona będzie to pierwsza wizyta w Polsce, lecz nie pierwsza konfrontacja z Polakiem. W lutym zeszłego roku, na gali UFC 127 stoczył zwycięską walkę z Maciejem Jewtuszko. Warto również dodać, że na co dzień jednym ze sparingpartnerów Anglika jest inny Polak, Łukasz Leś, który na stałe osiedlił się na Wyspach i tam trenuje.

Zapowiada się bardzo interesująca konfrontacja dwóch bardzo dobrych zawodników wagi lekkiej. Który okaże się lepszy? Czy Anglik po raz drugi pokona reprezentanta naszego kraju? A może tym razem to Polak zdominuje Brytyjczyka? Dowiemy się już 25 lutego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.