STSport

Z przyjemnością pragniemy poinformować o pierwszym potwierdzonym pojedynku na gali KSW17. W walce w limicie wagowym do siedemdziesięciu siedmiu kilogramów zobaczymy triumfatora turnieju KSW Extra – President Cup, Aslambeka Saidova i byłego mistrza organizacji M-1 Global Rafała Moksa.

Aslambek Saidov i Kamil-Bazelak

Aslambek Saidov i Kamil-Bazelak

Saidov, kuzyn Mameda Khalidova to numer jeden w polskich rankingach wagi półśredniej. Mieszka w Olsztynie i trenuje w tamtejszym klubie Arrachion MMA pod okiem Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza. W formule MMA stoczył do tej pory dwanaście pojedynków z czego dziesięć zwyciężył i zaledwie dwa razy przegrał. Jest silnym fizycznie i wszechstronnym wojownikiem. Bardzo dobrze boksuje, jak i walczy w parterze.

Rafał Moks, pseudonim „Kulturysta” to podopieczny legendy i jednego z pionierów brazylijskiego jiu jitsu w Polsce, Piotra Bagińskiego i numer dwa rankingu wagi półśredniej. Trenuje w Berserkers Team Szczecin z takimi zawodnikami jak m.in. Michał Materla, Daniel Dowda czy Maciej Jewtuszko.
Szczecinianin w formule MMA stoczył dziesięć walk. Sześć z nich wygrał, a w czterech musiał uznać wyższość przeciwników. Największym sukcesem Moksa jest bez wątpienia zdobycie mistrzowskiego pasa rosyjskiej federacji M-1 Global w kategorii wagowej do osiemdziesięciu czterech kilogramów. Jednak od dwóch walk mierzy się w niższej kategorii wagowej. Na KSW17 stoczy swój trzeci pojedynek w wadze półśredniej.

Konfrontacja Saidov kontra Moks to jeden z tych pojedynków na który czekają ci najbardziej ortodoksyjni fani MMA. Starcie tych dwóch fighterów na pewno zainteresuje nie tylko rodzimych sympatyków, lecz również tych spoza kraju. Kto zwycięży? Czeczen z Olsztyna, czy zawodnik Berserkers Team Szczecin? Dowiemy się już 26 listopada podczas gali KSW17 – Revenge.

źródło:KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.