STSport

Federacja Konfrontacja Sztuk Walki wydała oświadczenie, w którym potwierdza nieoficjalną wcześniej wiadomość – Niko Puhhaka nie będzie walczył na KSW 18. Powód? Kontrowersje tatuażowo-ideologiczne wokół zawodnika.

Oto treść oświadczenia:

Oświadczenie

W związku z kontrowersjami, wokół zawodnika Niko Puhakka, federacja KSW postanowiła, że odwołuje jego udział na gali KSW 18, która 25 lutego odbędzie się w Płocku. Decyzja ta ma związek z szacunkiem jakim Federacja darzy opinię publiczną oraz wiarą, że uczucia i wartości moralne są nie mniej ważne niż emocje sportowe.

Federacja KSW nigdy nie była i nie będzie instytucją propagującą jakiekolwiek idee polityczne, religijne ani społeczne. Jesteśmy federacją sportową, która przy wyborze zawodnika kieruje się jedynie sportowymi osiągnięciami. Zawsze będziemy konfrontować umiejętności, rekordy i nazwiska, a nie poglądy.

Niemniej jednak ilość negatywnych opinii dotyczących wyżej wspomnianego zawodnika zmusiła nas do podjęcia decyzji o wyłączeniu go z rozgrywek.

Wykluczenie Niko Puhakka nie oznacza, że z karty walk zniknie nazwisko Artura Sowińskiego. Już niebawem zostanie ogłoszony nowy przeciwnik dla Polaka.

Z poważaniem
Właściciele Federacji KSW

Maciej Kawulski
Martin Lewandowski

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.