STSport

Kolejny pojedynek gali KSW 46 potwierdzony! 1 grudnia w Gliwicach dojdzie do starcia Artura Sowińskiego (18-10-2NC, 6 KO, 7 SUB) z Kamilem Szymuszowskim (16-5, 2 KO, 4 SUB).

Kornik” to były mistrz wagi piórkowej. Tytuł wywalczył w listopadzie 2015 roku, pokonując Klebera Koike Erbsta jednogłośną decyzją sędziów. Później pokonał jeszcze Fabiano Silvę de Conceicao, znanego jako „Jacarezinho”, pierwszy i ostatni raz broniąc mistrzowskiego tytułu. Stracił go po porażce z rąk Marcina Wrzoska.
Od czasu tego starcia nie wiedzie mu się najlepiej. Choć udało mu się pokonać Łukasza Chlewickiego, to później poddał go Koike Erbst, a w kwietniu tego roku wypunktował go Salahdine Parnasse.
Dwie porażki z rzędu w jednej z najmocniejszych kategorii w KSW sprawiły, że Sowiński postanowił coś zmienić. Kolejną walkę stoczy bowiem w dywizji lekkiej, a jego przeciwnikiem będzie Kamil Szymuszowski. On także ostatnio zaliczył wpadkę, przegrywając z Grzegorzem Szulakowskim na KSW 41 w grudniu 2017 roku.
Wcześniej jednak notował imponującą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Ostatnio występował w pokazywanym przez Polsat reality show „Wyjdź za mnie”!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.