STSport

Największa federacja MMA w Europie czyli nikt inny jak Konfrontacja Sztuk Walki 43 edycję zawodów zorganizuje we Wrocławiu, 14 kwietnia. Włodarze KSW wielokrotnie wspominali, że planują wprowadzenie mniejszych eventów pod szyldem „Liga KSW”, więc czy 43 numer zawodów będzie zarazem pierwszą, dziewiczą edycją „Ligi KSW” ?

Narazie odpowiedzi na powyższe pytanie nie znamy, jednak pozostaje inna zagadka, mianowicie: czy data 14 kwietnia będzie miała swój symboliczny wymiar dla Polskiego giganta? Przypominam, że to właśnie w nocy z 14 na 15 kwietnia zderzył się z górą lodową i zatonął inny gigant – słynny transatlantyk Titanic zabierając większość swoich pasażerów na dno. Jako przyczyny zatonięcia słynnego statku wymienia się pychę, głupotę oraz nadmierne parcie na pieniądze, by tylko dorównać konkurencji – linii Cunard Line.

Co ciekawe, federacja KSW ostatnimi czasy poddawana jest dużej krytyce, poprzez np. freak fighty oraz nadmierną pychę swych właścicieli, bana dla redaktora MMAnews.pl Wojciecha Mrozowskiego. Skonfliktowany z władzami KSW jest także od niedawna Marcin Różalski, od dawna wrze na linii  KSW – prekursor MMA w Polsce Mirosław Okniński który przez lata był obrażany przez środowiska związane z KSW. Jednocześnie appogeum sukcesu organizacja duetu Lewandowski&Kawulski przeżywała w maju, gdzie organizując gale na stadionie narodowym szczelnie wypełniła największy polski obiekt sportowy, umacniając się pozycji numer lidera europejskiego MMA.

STsport.pl nie jest portalem o historii żebym pisał na temat Titanica, jednakże pół żartem – pół serio, podobieństw giganta żeglugi transatlantyckiej z europejskim gigantem MMA widzę całe całe mnóstwo, a tematyka Titanica jest mi świetnie znana. Czyż w stosunku do KSW, tak samo jak do Titanica przed ponad 100 laty ukaże się prawdziwość frazesu – „pycha krąży przed upadkiem?” Czy właściciele KSW rzeczywiście popadali w powszechnie zarzucaną im pychę? Niech każdy sam odpowie na to pytanie, ja nie mam prawa narzucać nikomu zdania. Więcej na ten temat już wkrótce na mej innej stronie – Myśli Młodego Polaka https://www.facebook.com/PanGieBlog/

Grzegorz Prokop

Categories: MMA, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.