STSport

Prezentujemy relację runda po rundzie z gali Konfrontacji Sztuk Walki. Przypominamy, że transmisja rozpoczyna się o 19:00 na kanale Polsat Sport, a od godziny 20:00 na kanale Polsat.


Matt Horwich vs. Terry Martin


Runda 1

Wymiana w stójce, Terry Martin skraca dystans, łapie za nogę i obala Horwicha. Matt jednak wchodzi za plecy Martina i nogami chwyta jedną z jego rąk, tworząc coś w rodzaju „pół krucyfiksu”. Horwich wpina się za plecy i zakłada duszenie zza pleców. Nogi Horwicha są luźno zapięte i Martin uwalnia się. Horwich łapie za rękę i próbuje skończyć walkę balachą,jednak po chwili przechodzi do duszenia trójkątnego. Duszenie jest ciasne, twarz Martina robi się czerwona. Horwich przechodzi ponownie do balachy, ale Martin wyswobadza rękę i przechodzi do pozycji bocznej. Jego dominacja jednak nie trwa długo, bo Horwich ponownie wpina się za plecy Martina. Horwich próbuje założyć duszenie, ale Martin dobrze się broni. Końcówka walki to spokojna kontrola w pozycji przez Horwicha i jego sporadyczne próby założenia duszenia. Koniec rundy.
10-9 dla Matta Horwicha

Runda 2

Terry Martin ponownie obala. Horwich skręca się i próbuje założyć kimurę, ale dźwignia jest kilometr od dociągnięcia. Horwich zakłada duszenie trójkątne, jednak jest ono niedopięte, Martin odrzuca nogi Horwicha i przechodzi do bocznej. Nie trwa to długo, bo Horwich szybko zapina gardę. Walka kończy się między linami i sędzia przenosi ich na środek ringu. Spokojne i nieszkodliwe ground and pound Martina. Horwich próbuje podnieść gardę i założyć trójkąt, jednocześnie bijąc z pleców, na co Martin odpowiada kilkoma silnymi ciosami z góry. Horwich przechodzi do gumowej gardy, Martin uwalnia się, ale Horwich ma dobrą pozycję do założenia omoplaty. Martin skręca się, a Horwich tym razem zakłada gogoplatę! Martin ponownie się uwalnia, a Horwich przechodzi do mocno zapiętej omoplaty. Horwich zdobywa dominującą pozycję i bark Martina jest już bardzo przekrzywiony. Martin uwalnia się, ale Horwich przechodzi do dosiadu! Martin przewraca się na brzuch, a Horwich atakuje ground and pound. Po chwili Piotr Bagiński przerywa pojedynek.
Matt Horwich wygrywa przez TKO (uderzenia w parterze) w 2 rundzie!

Paulina Bońkowska vs. Karolina Kowalkiewicz

Runda 1

Kowalkiewicz trzyma Bońkowską na dystans prostymi, a Paulina punktuje niskimi kopnięciami. Kombinacja Kowalkiewicz wchodzi na twarz Pauliny Bońkowskiej. Kolejny lewy prosty wchodzi na twarz Bońkowskiej. Kowalkiewicz przechodzi do ataku, kilka ciosów trafia, a Bońkowska kontruje obalając i lądując w pozycji bocznej. Kowalkiewicz zapina gardę i atakuje młotkami z dołu. Karolina Kowalkiewicz skręca się i zakłada dźwignię łokciową. Bońkowska zgina się i wciska się w narożnik, przez co Kowalkiewicz nie może wyprostować nóg. Kowalkiewicz znów atakuje ciosami młotkowymi z dołu. Bońkowska uwalnia się i ląduje w gardzie Kowalkiewicz. Sędzia podnosi walkę i przenosi ją na środek ringu. Mimo, że Kowalkiewicz jest w zdecydowanie gorszej pozycji to jest bardziej aktywna, atakując krótkimi ciosami. Bońkowska wstaje, próbuje zaatakować, ale Kowalkiewicz stopuje ją upkickami. Walka wraca do stójki, Kowalkiewicz przechodzi do ataku, wchodzi do klinczu i trafia kolanem w głowę. Kolejne kolana, tym razem na korpus, po czym Kowalkiewicz obala obala Bońkowską pięknym zapaśniczym rzutem! Koniec rundy.
10-9 dla Karoliny Kowalkiewicz

Runda 2

Kombinacja Kowalkiewicz znów ląduje na twarzy Bońkowskiej. Paulina próbuje obalać, ale Kowalkiewicz ładnie się broni, klinczuje, i atakuje kolanami na korpus. Trochę klinczu pod narożnikiem, w trakcie którego Kowalkiewicz znów trafia kolanami. Przerwanie klinczu. Niskie kopnięcie ze strony Kowalkiewicz. Bońkowska próbuje obalić, Kowalkiewicz kontruje, jednak Paulina wpina się za plecy! Nie trwa to długo, bo Karolina odwraca pozycję i ląduje w gardzie Bońkowskiej. Paulina skręca się po dźwignię łokciową, ale nie ma na to szans. Dobre ground and pound Kowalkiewicz. Sędzia podnosi walkę do stójki. Kolejne kombinacje Kowalkiewicz. Bońkowska jest już bardzo zmęczona. Kowalkiewicz atakuje latającym kolanem! Bońkowska próbuje rzucić rywalką, ale po chwili skręca się po balachę na kolano z klinczu. Nic z tego, walka znów wraca do stójki. Kowalkiewicz demoluje swoją przeciwniczkę, w stójce Bońkowska nie istnieje. Paulina wpycha Karolinę w narożnik, ale Kowalkiewicz szybko odwraca rywalkę i punktuje kolanami w korpus. Obie zawodniczki są już bardzo zmęczone. Kowalkiewicz atakuje kombinacjami pod koniec rundy i tym samym pieczętuje wynik.
10-9 dla Karoliny Kowalkiewicz (20-18 dla Kowalkiewicz)
Karolina Kowalkiewicz wygrywa przez jednogłośną decyzję!

Krzysztof Kułak vs. Piotr Strus

Runda 1
Kułak trafia front kickiem. Niskie kopnięcie ze strony Kułaka. Kopnięcie byłego mistrza KSW zostaje przechwycone przez Strusa, który próbuje obalić, ale Kułak kontruje uderzeniami. Strus trafia ciosem na korpus. Kułak wywiera presję na młodym Piotrze. Kułak klinczuje i próbuje obalić, ale nic z tego. Zerwanie klinczu. Strus trafia niskim kopnięciem. Strus trafia prawym prostym. Kułak punktuje low kickami, Strus odpowiada. Kopie rzadziej, ale zdecydowanie silniej. Kułak znów atakuje front kickiem. Strus trafia ładnym lewym prostym. Strus atakuje kombinacją, ale tylko jeden cios trafia. Ataki Strusa są nieskuteczne. Lewy sierpowy Kułaka z doskoku. Strus podkręca tempo, ale znów nic z tego nie wychodzi. Kułak ponownie punktuje kopnięciami na uda. Sierpowy na korpus ze strony Strusa. Kułak znów atakuje low kickiem. Strus atakuje kombinacją na korpus. Koniec rundy.
10-9 dla Krzysztofa Kułaka

Runda 2
Strus zaczyna low kickiem. Kułak atakuje szaloną kombinacją i kilka uderzeń trafia. Strus jest ewidentnie pewniejszy siebie i szybszy niż w pierwszej rundzie, ale wciąż jest niezbyt skuteczny. Przestrzelony superman punch ze strony Strusa, Kułak klinczuje i szybko zrywa uchwyt. Dobra kombinacja ze strony Strusa. Uderzenie Strusa trafia na korpus. Strus ładnie dystansuje weterana KSW prostymi. Kombinacja Strusa znów ląduje, Kułak wydaje się zwalniać tempo. Sierpowy Strusa trafia na szczękę Kułaka. Strus bije z kontry, wybijając Kułaka z rytmu. Piękna kombinacja zakończona potężnym low kickiem ze strony Strusa! Kolejne ciosy na korpus, które wydają się osłabiać kondycję Kułaka. Kolejna kombinacja dla Strusa. Kolejny silny low kick Strusa! Pięknie rozkręca się 24-latek. Kułak próbuje obalać, ale to Strus ląduje na górze. Koniec rundy.
10-9 dla Piotra Strusa
Krzysztof Kułak nabawił się kontuzji kolana i nie wyjdzie do trzeciej rundy.
Piotr Strus wygrywa przez TKO (kontuzja) po 2 rundzie!

Maciej Jewtuszko vs. Artur Sowiński

Runda 1
Kornik atakuje prostym, ale nie trafia. Low kick ze strony Sowińskiego. Obrotowe kopnięcie Kornika nie trafia, ale zasadza na twarzy Jewtuszki ładny prawy prosty. Szalony atak Kornika, Irokez klinczuje. Sowiński wciska Jewtuszkę w narożnik. Kolana na udo ze strony Sowińskiego. Kornik obala, a Irokez zakłada wysoką gardę, dążąc do duszenia trójkątnego. Sowiński w gardzie Irokeza. Jewtuszko się skręca, walka zostaje podniesiona, ale Kornik trzyma Jewtuszkę w pasie i ponownie go obala. Irokez szybko wstaje, klinczuje pod linami, uderza kolanem, po czym samemu obala! Kornik aktywnie bije z dołu. Sowinński skręca się, szuka jakiejś dźwigni na łokieć, albo duszenia trójkątnego, ale Jewtuszko dobrze się broni. Upkicki ze strony Sowińskiego. Irokez trafia prawym prostym z góry. Mocne ground and pound ze strony Irokeza. Kornik próbuje wstać, po czym przechodzi do dźwigni na nogę. Nic z tego jednak nie wychodzi. Koniec rundy.
10-9 dla Artura Sowińskiego

Runda 2
Obaj zawodnicy wyczuwają dystans. Kornik atakuje na korpus. Sowiński atakuje kombinacjami na głowę. Kornik wyłapuje kopnięcie i trafia Jewtuszkę prawym prostym, po którym Irokez ląduje na deskach. Jewtuszko zaprasza swojego przeciwnika do parteru, ale Sowiński nie jest chętny. Pojedynek wraca do stójki. Prawy prosty Irokeza, po którym Kornikowi uginają się kolana. Sowiński schodzi do nóg i próbuje obalić, ale to Jewtuszko obala i jest na górze w pozycji bocznej. Jewtuszko atakuje uderzeniami, po czym zakłada duszenie brabo! Konik wykręca się, ale Irokez trzyma duszenie. Kornik leży w żółwiu. Irokez skręca się, zapina nogi na korpusie Sowińskiego i Kornik odklepuje!
Maciej Jewtuszko wygrywa przez poddanie (duszenie brabo) w 2 rundzie!

Aslambek Saidov vs. Borys Mańkowski

Runda 1
Mańkowski atakuje, Saidov odpowiada, ale żaden z ciosów nie trafia. Dobry low kick ze strony Saidova. High kick Mańkowskiego ląduje na rękawicach. Saidov trafia sierpem, Mańkowski próbuje obalić, ale Czeczen się broni. Zawodnicy wstają z parteru i klinczują. Kolano Mańkowskiego ląduje na twarzy Saidova, po czym Borys wciska zawodnika Arrachionu w narożnik, próbując obalić. Saidov fenomenalnie się broni. Zerwanie klinczu. Saidov atakuje kombinacją, ale Mańkowski dobrze kontruje. Kolano Saidova trafia na korpus. Mańkowski atakuje kombinacją. Chybione latające kolano ze strony Borysa. Saidov trafia cepem. Niskie kopnięcie ze strony Czeczena. Mańkowski próbuje obalać, ale Saidov dalej się broni. Zawodnik Arrachionu jest ewidentnie silniejszy fizycznie. Saidov kontruje obalenie, po czym sam rzuca Mańkowskiego do parteru i wchodzi w jego gardę. Saidov kontroluje walkę w parterze. Koniec rundy.
10-9 dla Aslambeka Saidova

Runda 2

Mańkowski jest bardzo zmęczony. Niskie kopnięcie ze strony Saidova. Borys atakuje kombinacją, ale nie trafia. Kolejny low kick Saidova. Aslambek atakuje, ale Borys bardzo dobrze kontruje kombinacją. Mańkowski schodzi do nóg, ale Aslambek idealnie trafia sierpowym w punkt. Borys jest lekko zamroczony, Saidov obala go i ląduje w pozycji bocznej. Coś jednak się stało Mańkowskiemu i sędzia przerywa pojedynek.
Aslambek Saidov wygrywa przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie!
Powtórka pokazuje, że Borys Mańkowski skręcił staw skokowy.

Michał Materla vs. Rodney Wallace

Runda 1

Wallace atakuje, a Materla kontruje idealnie trafiając w punkt! Wallace pada na deski, Materla dobija, a sędzia przerywa pojedynek!
Michał Materla wygrywa przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie!

Mamed Chalidow vs. Kendall Grove

Runda 1
Melvin Manhoef przygląda się z widowni pojedynkowi swego niedoszłego rywala. Potężny low kick ze strony Mameda. Obrotówka Czeczenia nie trafia. Mamed próbuje trafić sierpem, ale Grove odskakuje. Amerykanin inicjuje akcję, ale Mamed robi dobry unik. Niskie kopnięcia ze strony Mameda nie trafiają.Obrotówka Chalidowa trafia w gardę Grove’a. Czeczen próbuje obalać, ale Grove broni się. Kopnięcie ze strony Grove’a zostaje zablokowane. Mamed trafia low kickiem. Kolejne niskie kopnięcie ze strony Mameda. Chalidow poślizgnął się w trakcie kopnięcia, ale szybko wstaje. Niskie kopnięcie Czeczena, Grove trafia lewym prostym. Mamed łapie nogę Grove’a i podcina low kickiem, ale Grove nie ląduje na plecach. Kendall idzie do ataku, ale Mamed zwodzi i unika ciosów Amerykanina. Wymiana ciosów, ale wszystkie są blokowane. Grove wydaje się być szybszy. Mamed trafia lewym prostym. Grove trafia low kickiem, Mamed oddaje tym samym. Kolejne niskie kopnięcie Chalidowa, widać, że Grove co raz bardziej odczuwa te low kicki. W końcówce rundy Grove trafia lewym prostym.
10-9 dla Mameda Chalidowa

Runda 2

Low kick ze strony Mameda. Grove idzie do ataku, Mamed schodzi do nóg, ale Grove dobrze broni, zakładając w międzyczasie duszenie gilotynowe. Mamed się z niego uwalnia, ale Grove w zwarciu trafia kolanem w krocze Chalidowa. Walka zostaje wstrzymana. Po chwili powrót do akcji. Niskie kopnięcie Grove’a, a Mamed oddaje tym samym. Przestrzelony high kick ze strony Kendalla Grove’a. Low kick ze strony Mameda. Grove powoli zaczyna wyczuwać dystans i od czasu do czasu trafia swoimi długimi rękami. Kopnięcie na korpus w wykonaniu Chalidowa. Kolejny low kick ze strony Czeczena. Mamed schodzi do nóg i obala! Chalidow w gardzie Amerykanina. Grove jest aktywny z dołu, zadaje ciosy. Chalidow wstaje, łapie za nogę Amerykanina i zakłada klucz na stopę! Grove odklepuje!
Mamed Chalidow wygrywa przez poddanie (klucz na stopę) w 2 rundzie!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.