STSport

Federacja KSW opublikowała kolejny zwiastun zbliżającej się gali z numerem 19, która odbędzie się 12 maja w Łodzi. Tym razem głównymi bohaterkami są: Marta Chojnoska oraz Paulina Suska. Będzie to pierwszy w 10-letniej historii Konfrontacji Sztuk Walki pojedynek z udziałem pań.

Marta Chojnoska to specjalistka od stylów uderzanych. Sukcesy odnosiła w Muay Thay oraz zawodach na zasadach K-1, w których była między innymi mistrzynią Europy. Wcześniej  trenowała przez ponad 12 lat judo. „Mysza”, bo taki pseudonim ma zawodnicza pochodzi z Płocka i tam trenuje pod okiem Marcina Różalskiego.  – MMA to jest połączenie tego wszystkiego, co robiłam przez całe życie – wyznała Chojnoska na oficjalnej stronie KSW.

Jej rywalka – Paulina Suska – to jak na polskie warunki zawodniczka doświadczona. Ma na koncie kilka walk amatorskich, a także pięć zawodowych (1 wygrana, 3 porażki, 1 remis). Nie stawia się jednak w roli faworytki. – Mam więcej walk w MMA, lecz to jest sport. Tutaj wszystko się może wydarzyć. W ringu okaże się, która z nas jest lepsza – mówi. Ma 27 lat i sporo sukcesów w sportowej karierze. Była mistrzynią kraju w Taekwondo i Muay Thai, a także wicemistrzynią Polski w K-1.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi tej walki:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.