STSport

Federacja KSW poinformowała, którzy zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi za występ na gali KSW 18. Poza tradycyjnymi bonusami – za walkę wieczoru, poddanie wieczoru i nokaut wieczoru – przyznano jedną specjalną nagrodę.

Za najlepszą walkę wieczoru uznano pojedynek Jana Błachowicza z Mario Mirandą. Trzeba przyznać, że to to starcie była faktycznie bardzo efektowne – nie brakowało wysokich kopnięć, celnych ciosów i dynamicznych akcji.

Najlepszym nokautem wieczoru wybrano TKO Macieja Jewtuszki, który pokonał Deana Amasingera. Tutaj decyzja była o wiele prostsza. Choćby dlatego, że na gali obejrzeliśmy tylko dwie walki, które skończyły się nokautami – właśnie ta Jewtuszki i wcześniejsza – Kamila Walusia. Jednak w wypadku tego drugiego spore znaczenie miała kontuzja nogi rywala – Kamila Bazelaka. W żaden sposób nie umniejsza to jednak zasługi szczecińskiego strażaka, który pewnie pokonał cięższego od siebie rywala i zupełnie zasłużenie zgarnia bonus.

O wiele trudniej było z pewnością wybrać poddanie wieczoru. Kandydatury były dwie – dźwignia na nogę Valentijna Overeema, którą założył Marcinowi Różalskiemu oraz duszenie trójkątne, które zaprezentował Curt Warburton na Arturze Sowińskim. Ostatecznie wybrano tę druga akcję. Brytyjczyk chyba nie został dokładnie poinformowany o tej nagrodzie, bo na oficjalnym profilu na Facebooku KSW dopytywał, co oznacza „poddanie wieczoru”. Odpowiedź KSW była jednoznaczna – @Curt: Submission wieczoru = Submission of the night, submission of the night = cash bonus.

Federacja KSW wraz ze sponsorem nagród – producentem napojów energetycznych Tiger – postanowiła uhonorować jeszcze jednego zawodnika. „Za wytrwałość, zapał do walki i wiarę, że nie doświadczenie, a serce potrafi przechylić szalę zwycięstwa, dodatkowy bonus ufundowany przez głównego sponsora gali otrzyma Anzor Azhiev” – czytamy na oficjalnej stronie Konfrontacji Sztuk Walki. – Łatwo jest nagradzać mistrzów ale ciężej jest dostrzec wielki talent na początku kariery – skomentował to Dariusz Michalczewski, właściciel marki Tiger.

Nie ujawniono wysokości bonusów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.