STSport

W głównej walce wieczoru gali „Seaside Boxing Show” w Międzyzdrojach Krzysztof Zimnoch (16-0-1, 11 KO) pokonał Mateusza Malujdę(4-2, 1 KO). Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 79-71, 80-71 i 80-70 dla zawodnika grupy Babilon Promotion.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, w drugiej Zimnoch zaczął zyskiwać przewagę. Pięściarz z Białegostoku był zawodnikiem szybszym i bardziej precyzyjnym. Malujda wyprowadzał mało ciosów i pozostawał bierny w półdystansie, inkasując przy tym prawe podbródkowe oraz ciosy proste.

Pod koniec trzeciego starcia Zimnoch posłał wrocławianina na deski prawym sierpowym, jednak Malujda przetrwał kryzys i dotrwał do kolejnej rundy. Coraz ciężej oddychający Malujda w czwartej odsłonie przeżywał kolejne trudne chwile, choć kilka razy skutecznie odpowiedział lewym sierpowym.

W dwóch kolejnych rundach Zimnoch systematycznie przedzierał się przez nieszczelną gardę rywala i pod koniec szóstego starcia ponownie zmusił Malujdę do wizyty na macie ringu po prawym sierpowym. W kolejnych sekundach białostoczanin mocno zaatakował przy linach, ale wrocławianinowi przyszedł z pomocą gong kończący rundę. W finałowych sześciu minutach Zimnoch coraz bardziej dominował nad bezradnym i mającym problemy z przyczepnością przeciwnikiem, a pojedynek zakończył serią kilku efektownych prawych podbródkowych.

Dla pięściarza z Białegostoku było to trzecie tegoroczne zwycięstwo, w maju Zimnoch pokonał na punkty byłego mistrza świata wagi ciężkiej Olviera McCalla.

źródło: ringpolskapl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.