STSport

4 marca podczas gali organizowanej w Sosnowcu na ring po półtorarocznej przerwie wróci dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 25 KO). Dla popularnego „Diablo” będzie to jednocześnie pierwszy występ przed polską publicznością po ponad trzyletniej przerwie.

wlodarczyk-222

34-letni Włodarczyk w swojej karierze stoczył aż jedenaście walk o mistrzostwo świata i jest pod względem rekordzistą wśród pięściarzy boksujących pod biało-czerwoną flagą. W ubiegłym roku „Diablo” nie omijały kontuzje, ale w najbliższych miesiącach kariera byłego mistrza świata ponownie ma nabrać tempa.

Występ przed śląską publicznością ma być dla Włodarczyka finałową próbą przed kolejną dużą walką na terenie Stanów Zjednoczonych. – Mam jeszcze trochę w boksie do zrobienia – zapowiada głodny boksu „Diablo”.

W Sosnowcu gala boksu zawodowego będzie organizowana po raz pierwszy, ale poza Włodarczykiem, lokalni kibice zobaczą także innych pięściarzy ze ścisłej krajowej czołówki. Jednym z nich będzie najwyżej notowany polski pięściarz wagi super średniej Maciej Miszkiń, który często występuje również w telewizji Polsat Sport w roli komentatora gal bokserskich.

Impreza organizowana jest przez trzy największe polskie grupy bokserskie – Sferis KnockOut Promotions, Babilon Promotion i AG Promotion.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.