STSport

Kilka dni temu mięliśmy przyjemność poinformować fanów, że Krzysztof Kułak podpisał kontrakt z Federacją KSW. Dziś już wiemy, że wielki powrót na gale KSW byłego Międzynarodowego Mistrza Federacji KSW w wadze średniej nastąpi jeszcze w tym roku na gali KSW21, która 1 grudnia odbędzie się w Warszawie.

Krzysztof Kułak

Krzysztof Kułak

Kułak siódmego maja 2010 roku wywalczył mistrzowskie trofeum pokonując na punkty w katowickim „Spodku” Brazylijczyka Vitora Nobregę. Po tym sukcesie na ringach KSW widzieliśmy go już tylko raz, na KSW14, gdzie pokonał Daniela Dowdę. Później popularny „Model” borykał się z poważną kontuzją kręgoslupa, która uniemożliwiała mu toczenie pojedynków. Zdał mistrzowski pas i na dwa lata zawiesił rękawice na kołku. Po dwóch latach absencji na arenach walk powrócił w tym roku. We wrześniu stoczył pojedynek w Irlandii. Wygrał go i zdobył mistrzowski pas tamtejszej organizacji.

W tej chwili nie wiadomo jest z kim skrzyżuje rękawice Kułak. Pewne jest to, że pojedynek odbędzie się w kategorii wagowej do -84kg na dystansie trzech rund po pięć minut.

KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.