STSport

W głównym wydarzeniu gali Szczecin Boxing Night były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO) pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Kaia Kurzawę (35-5, 25 KO), zdobywając pas IBF Inter-Continental.

wlodarczyk

W pierwszej rundzie Włodarczyk tradycyjnie dla siebie więcej obserwował rywala niż atakował. Podobnie wyglądało także drugie starcie, w którym to Kurzawa starał się spychać przeciwnika do obrony i zadawać dużo ciosów. „Diablo” obudził się w trzeciej rundzie, posyłając Niemca na deski po świetnej kontrze z prawej ręki.

W czwartym starciu Włodarczyk zaatakował jeszcze odważniej, a Kurzawa miał coraz większe problemy w obronie. Ostatecznie po kilku kombinacjach ciosów prostych Niemiec ponownie znalazł się na deskach. Kurzawa nie dał się wyliczyć do dziesięciu, jednak sędzia Grzegorz Molenda zdecydował się przerwać walkę.

Dla Włodarczyka, który w marcu wrócił na ring po półtorarocznej przerwie, było to drugie tegoroczne zwycięstwo.

zródło: ringpolska