STSport

Krzysztof Włodarczyk awansował na czwarte miejsce w kategorii junior ciężkiej w komputerowym rankingu portalu Boxrec.com dzięki piątkowej wygranej nad Rachimem Czakijewem – poinformował serwis „ringpolska.pl”.


Krzysztof Włodarczyk stoczył w piątkowy wieczór jedną z najlepszych walk w karierze i pokonał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Rosjanina Rachima Czakijewa.

Polak nie był faworytem bukmacherów, jednak pokazał, że zasłużenie pas mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej należy do niego.

Dzięki zwycięstwu popularny „Diablo” awansował na czwarte miejsce w kategorii junior ciężkiej w komputerowym rankingu portalu „Boxrec.com”

W rankingu prowadzi posiadacz pasa federacji IBF Yoan Pablo Hernandez (27-1, 13 KO), mistrz WBO Marco Huck (36-2-1, 25 KO) i czempion organizacji WBA Guillermo Jones (39-3-2, 31 KO).

Czakijew po pierwszej w zawodowej karierze porażce przesunął się na dwudziestą drugą pozycję. Rosyjskiego mistrza olimpijskiego wyprzedza teraz w klasyfikacji Boxrec.com trzech pięściarzy z nad Wisły – Matuesz Masternak (7 miejsce), Paweł Kołodziej (16) i Krzysztof Głowacki (19).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.