STSport

26 maja odbyła się Profesjonalna Liga MMA 2 w Koszalinie.W walce wieczoru walczył młody i utalentowany zapaśnik, sparingpartner strongmana Kamila Bazelaka Krystian Kopytowski. 

Pierwotnie przeciwnikiem Kopytowskiego miał był Michał Andryszak, ale zawodnik wycofał się się z powodu kontuzji. W rezultacie na przeciwko Kopytowskiego stanął debiutant, judoka Tomasz Tałach.

Krystian Kopytowski był trzykrotnym Mistrzem Polski w zapasach jako junior. Na Mistrzostwach Europy zajął 4 miejsce,a na Mistrzostwach Świata był siódmy.Jako amator w MMA zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów – ALMMA 15,a teraz wygrał dwie walki zawodowe. Pierwsze zwycięstwo odniósł na gali MMA Challengers 7 pokonując przez TKO Martina Sołtysika.W kolejnej walce Krystian Kopytowski zwyciężył Tomasza Tałacha przez KO podczas imprezy Profesjonalna Liga MMA 2 w Koszalinie.

Krystian trenowany jest na co dzień przez Mirosława Oknińskiego.Przez kilka miesięcy był też sparingpartnerem strongmana i zawodnika MMA Kamila Bazelaka i pomagał mu w przygotowaniach do walki na KSW 18, która popularny Vanderlei przegrał z uwagi na kontuzję kolana.

-Krystian to młody,silny i zawzięty zawodnik. Uważam,że ma potencjał na zostanie najlepszym polskim ciężkim -powiedział Kamil Bazelak –Sparowaliśmy razem zarówno zapaśniczo jak i stricte w MMA i mimo, iż jest młodszym ode mnie zawodnikiem dużo się przy nim nauczyłem. Myślę,że sparingi ze mną również pozwoliły mu się odpowiednio rozwinąć, o czym świadczy między innymi jego pierwsza wygrana z bardzo silnym zawodnikiem, strongmanem Martinem Sołtysikiem,który wcześniej walczył dla organizacji M-1.Teraz po kolejnym zwycięstwie sądzę, że jego kariera potoczy się błyskawicznie– podsumował Kamil Bazelak.


Walka wieczoru:

Open.: Krystian Kopytowski zwyciężył Tomasza Tałacha przez KO runda 1- 3:25

Pozostałe walki:

Open.: Piotr Kalenik zwyciężył Janusza Dylewskiego przez poddanie (mata -leo) runda 1-1:27
84 kg.: Paweł Zalewski zwyciężył Tomasza Smyczka przez TKO (ground and pound)runda 1- 1:50
70 kg.: Marcin Ziółkowski zwyciężył Łukasza Sobiepana przez jednogłośną decyzję
70 kg.: Jacek Kreft  zwyciężył Kamila Łebkowskiego przez poddanie (gilotyna) runda 2- 0:52
66 kg.: Paweł Płotka zwyciężył Dominika Śliwińskiego przez poddanie (balacha) runda 1- 0:48
60 kg.: Apti Khasnov  zwyciężył Kamila Nghuhena-Huu przez jednogłośną decyzję

foto:fightsport

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.