STSport

Jak napisał portal kibole.pl światowa Agencja Antydopingowa idzie w stronę stalinowskich, gestapowskich, ubeckich, esbeckich metod zwalczania dopingu. Zapomina o wychowawczej roli sportu?

Jest gorzej! Stawia na inne, właśnie gestapowskie, stalinowskie, ubeckie, esbeckie wzorce wychowawcze! Sprzedawanie własnych rodziców i przyjaciół, jako zdrajców ojczyzny do radzieckich służby wewnętrznych, wydawanie okupantom sąsiadów narodowości żydowskiej, kapowanie na akowców… Czy Światowa Agencja Antydopingowa ma takie wzorce?

W„Biuletynie Wiadomości Antydopingowe”, wydanie wrzesień/październik 2013 Agencja Antydopingowa nawołuje do składania donosów na sportowców. Być może wynikiem takiego właśnie anonimowego donosu, była kontrola Komisji Antydopingowej w Pruszkowie i próba bezzasadnej kontroli zawodnika Kamila Bazelaka formalnie nie związanego z żadną federacją ani stowarzyszeniem sportowym.

Poniżej cytujemy fragment z powyższego Biuletynu:

„Może coś wiesz o używaniu substancji dopingujących w sporcie, może słyszałeś, a nawet widziałeś sprzedaż środków zabronionych w twoim klubie, w szkole, czy miejscu gdzie mieszkasz. Może coś podejrzewasz albo słyszałeś plotki o dopingu. Może masz jakąś informację, która pomoże ustalić nam, kto łamie przepisy i zasady „fair play” w sporcie. Chcemy słyszeć co wiesz i miej świadomość, że możesz nam pomóc gromadzić dowody przeciwko takim osobom. Prosimy byś wiedział, że te informacje przekazujesz w dobrej wierze, co oznacza, że nie powinieneś świadomie udzielać nieprawdziwych informacji i wprowadzać nas w błąd”.

Portal kibole.pl wystosował do Minister Sportu Joanny Muchy list otwarty, w którym możemy przeczytać:

„Czy w Polsce też będą tworzone możliwości dla kapusiów? Czy polska Komisja do spraw zwalczania dopingu w sporcie – będzie korzystać z takich metod? Czy może już posługuje się donosami kapusiów? Dla wyjaśnienia. Kibole.pl – nie jesteśmy przeciwni walce z dopingiem w sporcie. Uważamy jednak, że tę „walkę” należy prowadzić bez upokarzania sportowców i bez metod rodem z czasów okupacji niemieckiej. Szczególnie w Polsce, szczególnie w środowisku sportowców, godna i patriotyczna postawa, wyklucza donosy – tym bardziej w takiej sprawie.”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.