STSport

Już tylko cztery dni pozostały do walki króla wagi ciężkiej Władimira Kliczki (63-3, 53 KO) z niepokonanym Bryantem Jenningsem (19-0, 10 KO). Pojedynek, który dla czempiona federacji WBA, WBO i IBF będzie pierwszym występem w USA od ponad siedmiu lat, pokaże a żywo Polsat Sport.

kliczko_jennings

– Jestem dobrze przygotowany na Jenningsa, za nic go nie zlekceważę, ale także nie zamierzam przeceniać jego umiejętności – zapewnia w rozmowie z magazynem „The ring” niezwyciężony od 2004 roku ukraiński czempion.

Kliczko, któremu w przeszłości zarzucano zbyt asekuracyjny styl walki jest zdania, że jego starcie z faworytem gospodarzy dostarczy kibicom mnóstwo emocji. – Bryant Jennings będzie boksował prawie jak u siebie. Będzie miał w hali wielu kibiców, jest bardzo zmotywowany. To bardzo energetyczny zawodnik, dużo się rusza. Jest atletą, ale mam nadzieję, że nie będzie za dużo uciekał po ringu. Liczę, że podejmie walkę tak jak Kubrat Pulew. Pulew nie był zbyt ruchliwy. On po prostu dążył do półdystansu i wyprowadzał ciosy, był agresywny. Mam nadzieję i spodziewam się, że Bryant Jennings też będzie boksował agresywnie – analizuje „Dr Stalowy Młot”.

– Ring będzie mały, najmniejszy z możliwych, nie będzie zbyt wiele miejsca na ucieczkę, a my we dwóch zajmiemy dużą część ringu, ze względu na nasze gabaryty i wagę. To jest waga ciężka, zafundujemy kibicom wiele emocji w dniu walki! – dodaje Władimir Kliczko.

źródło: ringpolska.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.