STSport

Znamy już kompletną kartę walk gali KSW 30: Genesis, która odbędzie się 21 lutego w poznańskiej Arenie. W pojedynku młodych talentów w wadze piórkowej reprezentujący Polskę 24-letni Czeczen Anzor Azhiev (5-1, 1 KO) spotka się w okrągłej klatce z rok starszym Japończykiem o brazylijskich korzeniach Kleberem Koike Erbstem (15-3-1, 2 KO, 12 Sub).

Kleber Koike Erbst przeciwnikiem Anzora Azhieva na KSW 30

Zawodnik klubu Bonsasi Jiu Jitsu, jak nietrudno się domyślić, to przede wszystkim zawodnik parterowy. W swoich siedemnastu zawodowych występach Erbst aż dwunastu rywali kończył chwytami na ziemi. Posiadacz czarnego pasa brazylijskiego jiu jitsu z miasta Iwata nie przegrał walki od 2009 roku, wygrywając przed czasem z jedenastoma kolejnymi przeciwnikami m.in. na japońskich galach Deep i Rings oraz w chińskiej organizacji Real FC.

Dla reprezentanta stołecznego Ankosu Zapasy, będzie to kolejny wymagający rywal w zawodowej karierze. W październiku na KSW 28 w Szczecinie Azhiev powrócił po nieudanych pojedynkach z Arturem Sowińskim, wygrywając bo bardzo efektownym boju Portugalczykiem Helsonem Henriquesem. Zwycięstwo nad tak mocnym rywalem może go przybliżyć do trzeciego starcia z „Kornikiem” oraz upragnionego tytułu w limicie 66 kilogramów.

Przypominamy, że w walce wieczoru KSW 30 wystąpi poznaniak Borys Mańkowski (16-5-1, 3 KO, 6 Sub), który w swojej drugiej obronie mistrzowskiego pasa KSW w wadze półśredniej zmierzy się z Mikhailem Tsarevem (29-4, 8 KO, 19 Sub). Oprócz kibice zobaczą też rewanżowy pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy Rafałem Moksem (10-6, 9 Sub) i Aslambekiem Saidovem (15-4, 3 KO, 4 Sub) oraz jedyną mistrzynię Federacji Karolinę Kowalkiewicz (6-0, 1 KO, 2 Sub) w walce z wysoko notowaną Brazylijką Kalindrą Farią (15-4-1, 6 KO, 4 Sub).

Ostatnią pulę biletów na KSW 30 w Poznaniu można kupować w portalu eBilet.pl.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.