STSport

Odlanier Solis urodził się 5 kwietnia 1980 roku w Hawanie na Kubie. W swojej karierze amatorskiej trzykrotnie wywalczył mistrzostwo świata w wadze ciężkiej i superciężkiej. Dwukrotnie był mistrzem Igrzysk Panamerykańskich, a w 2004 roku przypieczętował to złotym medalem olimpijskim w Atenach.

 Odlanier "La Sombra" Solis

Odlanier "La Sombra" Solis

W 2006 roku Odlanier Solis uciekł wraz z dwoma innymi bokserami do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2007 roku podpisał kontrakt zawodowy.
Pierwszą swoją walkę zawodową stoczył w kwietniu 2007 roku w Arena Gym w Hamburgu nokautując już w pierwszej rundzie doświadczonego Andreasa Sidona (39-12). Kolejną jego ofiarą, którą skończył również w pierwszej rundzie był Oleksiy Mazikin(17-7-2). W sumie w swojej karierze stoczył 19 walk z czego 18 wygrał w tym 12 przed czasem. Na rozkładzie miał takich bokserów jak: Jeremy Bates,Marcus McGee,Kevin Burnett, Monte Barrett,Carl Davis Drumond,Ray Austin czy Konstantin Airich. Jedyna porażka w swojej karierze jaką doznał była podczas walki z Witalijem Kliczko.Przegrał przez K.O w pierwszej rundzie z powodu kontuzji nogi. Po walce przeszedł operację, a potem udaną rehabilitację. Ostatecznie na ring powrócił w maju 2012 roku pokonując na punkty niemieckiego pięściarza pochodzącego z Kazachstanu Konstantina Airicha.
Niebawem, bo już 22 grudnia 2012 roku z Odlanierem Solisem zmierzy nasz rodak Tomasz Adamek. Jakie szanse na zwycięstwo ma 36-letni Góral z Gilowic? ” La Sombre” jest nie wiele młodszy od Polaka, gdyż ma już 32 lata. Kto w tej konfrontacji będzie lepszy? Czyje ręce powędrują w górę? Komentujcie…

Odlanier „La Sombra” Solis-Highlights

http://youtu.be/_OW1Vh15Jrw

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.