STSport

Indyjska federacja Super Fight League po udanej pierwszej gali postanowiła pójść od razu za ciosem i już 7 kwietnia zobaczymy jej kolejną odsłonę, czyli SFL2. Już teraz udało się potwierdzić trzy pojedynki, w których zmierzą się zawodnicy z uznanymi nazwiskami w świecie MMA.

Trzy ogłoszone pojedynki to starcia w wadze ciężkiej pomiędzy Toddem Duffeem a Neilem Grovem, w wadze lekkiej pomiędzy Paulem Kellym a Gabem Ruedigerem oraz w wadze średniej pomiędzy Aleksandrem Szlemenką a Ikuhisą Minową.

Todd Duffee to 26-letni amerykański kick-boxer. Na zawodowym ringu stoczył 8 pojedynków z czego 6 wygrał i 2 przegrał. Ma za sobą dwie walki w UFC (bilans 1-1). Z federacji tej jednak został zwolniony nie z powodów sportowych, a personalnych – pokłócił się z Daną Whitem. Jego ostatnia walka to starcie z samym Alistairem Overeemem na gali Dynamite! w Sylwestra 2010 roku. Duffee przegrał tę walkę po nokaucie po zaledwie 19 sekundach pierwszej rundy. Jego rywal – Neil Grove – to 41-letni rutyniarz i weteran Bellatora, gdzie stoczył 6 pojedynków (3 wygrał, 3 przegrał). Na swoim koncie ma także jeden występ w UFC – w 2009 roku walczył z Mikem Ciesnoleviczem, który poddał Grove’a po 1 minucie i 3 sekundach pierwszej rundy.

Paul Kelly znany jest głównie z walk w UFC. Walczył tam od początku 2008 roku i stoczył w sumie 9 pojedynków. Wiodło mu się nie najgorzej – wygrał 5 walk, 4 przegrał. Po ostatniej porażce, w lutym 2011 roku Donaldem Cerrone nie podpisano z nim już nowego kontraktu. Na zawodowym ringu stoczył 16 pojedynków – 12 wygrał, 4 przegrał. Jego rywal Gabe Ruediger  to doświadczony Amerykanin, który również walczył w UFC. W przeciwieństwie do swojego rywala jednak nie zagrzał tam dłużej miejsca i po dwóch porażkach – z Joe Lauzonem i Paulem Taylorem – został zwolniony. Ostatni raz walczył na gali BAMMA, gdzie przegrał po raz trzeci z rzędu. Jego bilans w zawodowym MMA to 17 zwycięstw i 8 porażek.

Bardzo ciekawą parę stanowią zawodnicy wagi średniej, czyli Aleksander Szlemenko oraz Ikuhisa Minowa. Obaj w sumie stoczyli aż 147 pojedynków na zawodowym ringu! Rosjanin pomimo ledwie 27 lat walczył już zawodowo w MMA aż 51 razy. W swojej karierze między innymi dwa razy wygrał turniej Bellatora, a w ostatnich 24 walkach przegrał ledwie dwukrotnie. Jednak przy doświadczeniu swojego rywala jego dorobek nie jest już tak bardzo imponujący. Ikuhisa Minowa na zawodowym ringu stoczył aż…86 pojedynków (53 wygrane, 33 przegrane). Walczył w tylu organizacjach, że wyliczenie ich wszystkich zajęłoby naprawdę dużo czasu. Warto wspomnieć kilka – Pancrase, Pride, Dream, a ostatnio Pro Elite.

Gala odbędzie się 7 kwietnia w  Czandigarh w Indiach. Będzie można ją oglądać na żywo za pośrednictwem YouTube’a. Warto przypomnieć, że podczas pierwszej gali SFL, która odbyła się kilkanaście dni temu, w walce wieczoru mierzyli się James Thompson oraz Bob Sapp.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.