STSport

Federacja KSW pragnie ogłosić uczestników trzech walk wieczoru ostatniej gali KSW w tym roku – KSW 29, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. Najlepszy zawodnik MMA w Polsce Mamed Khalidov i mistrz KSW w wadze średniej Michał Materla skrzyżują rękawice z jeszcze nieogłoszonymi rywalami. Przeciwnicy obu gwiazd KSW w wadze średniej zostaną ogłoszeni już wkrótce.

KSW 29

W pierwszym potwierdzonym pojedynku KSW 29 pięciokrotny mistrz świata strongman Mariusz Pudzianowski zmierzy się z mistrzem olimpijskim w judo i pionierem polskiego MMA Pawłem Nastulą w długo oczekiwanym pojedynku kategorii ciężkiej.

Pojedynek, który Federacja KSW próbowała już zestawić wielokrotnie, wreszcie dojdzie do skutku na ostatniej gali największej organizacji MMA w Europie w tym roku. Pudzianowski wyjdzie do pojedynku po dwóch cennych wygranych nad mocnym rywalami w osobach Seana McCorkle’a i ostatnio w na KSW 27 w maju Oliego Thompsona.

Nastula w ubiegłym roku nieudanie walczył o pas KSW w wadze ciężkiej, przegrywając z Karolem Bedorfem na KSW 24 w Łodzi. Legendarny judoka nigdy jednak nie ukrywał, że pojedynek z „Pudzianem” do jeden z niewielu pojedynków, który wywołuje u niego motywację do dalszych startów.

Dokładna data i lokalizacja KSW 29 oraz informacja o biletach zostaną podane do publiczności w najbliższych dniach.

źródło: kswmma.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.