STSport

Gala KSW42 rozczarowała poziomem niektórych walk. Przyniosła też wiele niespodzianek. Nasza redakcja typowała jednak wyniki niemal w 100% trafne. Pomyliliśmy się tylko w jednym typowaniu.
https://stsport.pl/ksw42-typowanie-redakcji-stsport/

Najbardziej żenującą walką gali KSW42, która powinna dostać tytuł „anytwalki roku” było starcie pomiędzy Marcinem Wójcikiem a Hatefem Moeil. Niemiecki zawodnik słaniał się na nogach, łapał za swoje kolana ciężko oddychając, a Marcin Wójcik nie był w stanie go skończyć. Walka ta wywoływała liczne gwizdy dezaprobaty wśród publiczności.
Kolejnym żenującym pojedynkiem okazało się starcie pomiędzy Łukaszem Jurkowskim, a Martinem Zawadą. Po dobrej pierwszej rundzie, mocno zmęczony Jurkowski nie wyszedł z narożnika do kolejnej rundy, tłumacząc się kontuzją. Miał rzekomo walczyć ze złamanym mostkiem. Tak też tłumaczył go jego kompan od komentowania Andrzej Janisz. Jak sprawdziliśmy złamanie mostka to cięzki uraz, który może powodować uszkodzenie narządów wewnętrznych klatki piersiowej, w szczególności serca i płuc, a osoba z takim urazem ma problemy z oddychaniem, co może skończyć się jej śmiercią. Łukasz Jurkowski walczył od początku energicznie, dużo skacząc i zadając kopnięcia i uderzenia bokserskie. Nie zauważalne były symptomy tak ciężkiego urazu, jakie później podawał. Naszym zdaniem Jurkowski po prostu wystrzelał się kondycyjnie. Zaznaczamy jednak, że jest to nasza subiektywna opinia, odczucie, jakie mieliśmy, obserwując przebieg tej walki.
W walce pomiędzy Scottem Askhamem faworyzowany Michał Materla nie istniał. Został okopany przez świetnego Anglika.
Rozczarował również „metafizyczny” Mamed Khalidov – „magik parteru”, który został poddany przez Tomasza Narkuna trójkątem nogami.
Dwie walki godne uwagi na tej gali to pojedynek Filipa Wolańskiego z Bartłomiejem Koperą, który zdominował i porozbijał łodzianina, a także świetna mistrzowska walka Mateusza Gamrota z Grzegorzem Szulakowskim zakończona zwycięstwem Gamrota.

Walki wieczoru:
92 kg: Tomasz Narkun pokonał Mameda Khalidova przez poddanie (trójkąt nogami), 3 Runda, 1:18

83,9 kg: Scott Askham pokonał Michała Materlę przez KO (kopnięcie na wątrobę), 1 Runda, 1:09

Pozostałe walki:
70,3 kg: Mateusz Gamrot pokonał Grzegorza Szulakowskiego przez poddanie (americana), 4 Runda, 4:15
56,7 kg: Ariane Lipski pokonała Silvanę Gomez Juarez przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 49-46), 5 Runda, 5:00
95 kg: Martin Zawada pokonał Łukasza Jurkowskiego przez TKO, 1 Runda, 5:00
120,2 kg: Marcin Wójcik pokonał Hatefa Moeila przez TKO, 2 Runda, 5:00
56,7 kg: Karolina Owczarz pokonała Paulinę Raszewską przez poddanie (duszenie zza pleców), 1 Runda, 1:00
65,8 kg: Filip Wolański pokonał Bartłomieja Koperę przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-26), 3 Runda, 5:00
77,1 kg: Krystian Kaszubowski pokonał Christphera Henze przez TKO (krucyfiks), 1 Runda, 1:10

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.