STSport

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov poniesie konsekwencje awantury, którą rozpętał po poddaniu Conora McGregora na gali UFC 229 w Las Vegas. Ekipa będąca w narożniku Dagestańczyka została aresztowana, gdyż brutalnie zaatakowała po walce Conora McGregora, a sam Nurmagomedov wyskoczył z klatki i zaatakował trenerów Irlandczyka. Khabib nie dostanie również pieniędzy za walkę, ponieważ komisja sportowa wstrzymała jego wypłatę.
O co poszło? Co było powodem tej awantury? Jak powiedział Dagestańczyk, podobno McGregor miał się negatywnie wypowiadać się na temat religi Islamu i ojca Khabiba Nurmagomedova.

Prezydent UFC Dana White powiedział:
– Nie wiem co o tym powiedzieć. Jestem zdegustowany, zszokowany tym co się zdarzyło. Z Conorem wszystko okej, jest zły z powodu walki, nie myśli nawet o tym co stało się po pojedynku. Koledzy Khabiba, trzech chłopaków z jego obozu, zostało aresztowanych. Wiedziałem, że coś się wydarzy jak założę pas mistrzowski na biodra Khabiba. Nie chciałem tego robić. Obaj jasno dali znać, że rywalizacja po walce się skończy, ale nie spodziewałem się tego co zrobił Khabib. Mieliśmy sporo ochrony, ale naprawdę nie sądziłem, że dojdzie do takich wydarzeń. Co dalej? Trzech gości zostało aresztowanych, postawione zostaną im zarzuty. Nie wiem, co komisja sportowa zrobi z Khabibem. Czy oni dostaną wizę po tym co się stało? Po takich zdarzeniach konsekwencje mogą być ogromne, nie wiem czy oni nawet zdają sobie z tego sprawę – powiedział Dana White.

https://youtu.be/EgLvvVYrHV4

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.